Bob Geldof na festiwalu EnergaCAMERIMAGE. Pokaz filmu "Pink Floyd: The Wall" z 1982 roku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bob Geldof na festiwalu EnergaCAMERIMAGE. Pokaz filmu "Pink Floyd: The Wall" z 1982 roku
Bob Geldof gościem specjalnym pokazu filmu "Pink Floyd: The Wall" na festiwalu EnergaCAMERIMAGE. Foto: mat. promocyjne

Bob Geldof będzie gościem specjalnym pokazu filmu "Pink Floyd: The Wall" ("Ściana") w ramach 31. edycji festiwalu EnergaCAMERIMAGE. Obraz Alana Parkera, oparty na sztandarowej płycie jednej z najważniejszych rockowych grup w historii, zostanie pokazany w Toruniu we wtorek, 14 listopada, o godz. 20.30.

  • Bob Geldof to popularny brytyjski muzyk, pomysłodawca koncertów Live Aid i odtwórca głównej roli w kultowym obrazie Alana Parkera.
  • W filmie "Pink Floyd: The Wall" Geldof wciela się w postać Pinka – gwiazdora rocka, który nie potrafi zaakceptować otaczającego go świata.
  • Wyjątkowy pokaz filmu "Ściana" odbędzie się 14 listopada o godz. 20.30 w Sali Głównej Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki.

Pochodzący z Irlandii Bob Geldof muzyczną karierę rozpoczął w latach 70. Stał wówczas na czele zespołu The Boomtown Rats, znanego przede wszystkim z przeboju "I Don't Like Mondays". W następnej dekadzie Geldof zasłynął z organizacji wielkiego, charytatywnego koncertu Live Aid z udziałem czołówki ówczesnej sceny muzycznej.

W 1982 roku Geldof zagrał główną rolę w psychodelicznym filmie Alana Parkera "Pink Floyd: The Wall", pokazywanym w Polsce pod tytułem "Ściana". Wokalista wcielił się w postać Pinka – ekscentrycznego, nieprzystosowanego społecznie rockmana, który rozmyśla nad własnym życiem w hotelu w Los Angeles.

Filmowy majstersztyk i przyjaźń na lata

Film jest audiowizualnym arcydziełem, które łączy emocjonalną warstwę aktorską z pełną symboli animacją. Jest to też szalona satyra na zagrożenia wynikające z ludzkiej natury oraz niezmiennie aktualny dramat opowiadający o murach, które budujemy, by separować się od innych ludzi.

Zdjęcia do filmu "Ściana" są dziełem Petera Biziou. Podczas tegorocznej edycji festiwalu EnergaCAMERIMAGE odbiera on nagrodę za całokształt twórczości. Toruński festiwal jest zatem kolejną okazją do spotkania Geldofa i Biziou, którzy przyjaźnią się z sobą od kilkudziesięciu lat.

Źródło: YouTube / MovieTrailerMonkey

Czytaj też: 

kc

Polecane