"Lista przebojów Trójki". Anita Lipnicka i Kaśka Sochacka kontratakują

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki". Anita Lipnicka i Kaśka Sochacka kontratakują
Anita LipnickaFoto: Darek Kawka

Anita Lipnicka udowadnia, że romantyczna piosenka może zachwycać słuchaczy: jej "Amsterdam" po chwilowej przerwie powrócił na pierwsze miejsce "Listy przebojów Trójki". Depeche Mode za to ze szczytu spadł na najniższy stopień podium. Jesteście ciekawi, kto wdrapał się na drugą pozycję? To także nasza stara znajoma, Kaśka Sochacka, która postanowiła przypomnieć o sobie i swoim przeboju "Niebo było różowe". 

Jak więc widać, nadzieje związane z potencjalnym "atomowym" atakiem U2 na szczyt notowania "Listy przebojów Trójki" okazały się płonne – Brytyjczycy, zamiast iść w górę, spadli o pięć oczek, na miejsce 13. "Atomic City" nie stało się wielkim przebojem, ale może tej sztuki dokona "Sweet Sound of Heaven", nowy utwór legendarnej grupy The Rolling Stones debiutujący na miejscu 11.? Nie jest to tak dobry początek, jak w przypadku U2, ci, przypominamy, debiutowali na miejscu 8., ale być może najsłynniejszy rock'n'rollowy zespół świata będzie miał większą siłę przebicia?

Warto też zwrócić uwagę na drugiego debiutanta, formację Cztery Pory Miłowania, która udowadnia, że poezja śpiewana też ma siłę przebicia. Czy to możliwe, że ich utwór "Pani mi mówi" zajdzie jeszcze wyżej? Przekonamy się za tydzień.

>>>Zobacz wyniki 80. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 20 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia. Dodatkowo w zestawie do głosowania znajduje się 13 propozycji. Każdy słuchacz głosuje za pośrednictwem Trójkowej aplikacji lub strony internetowej stacji na maksymalnie 10 różnych (nie tych samych) utworów wybranych z listy, prezentowanych w czasie audycji. Każdy uczestnik głosowania może oddać maksymalnie 10 głosów na różne utwory w danym tygodniowym notowaniu LPT, przyznając wybranym utworom punkty od 1 do 10, przy czym wybrana przez uczestnika liczba punktów nie może się powtarzać. Każdy uczestnik głosowania może oddać liczbę głosów mniejszą niż maksymalna. Głosowanie zamykamy w piątek w samo południe.

***

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (13 października) o godz. 19.05 zaprosił Tomasz Miara.

Polecane