Szałaśny – muzyka bez myślenia biznesowego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szałaśny – muzyka bez myślenia biznesowego
Szałaśny odwiedziła "Serdeczne dźwięki"Foto: Urszula Opitek

Kala Szałaśny odwiedziła "Serdeczne dźwięki", by opowiedzieć o swojej muzycznej drodze, planach związanych z nagraniem debiutanckiej płyty oraz artystycznej niezależności, którą sobie bardzo ceni. 

Karolina "Kala" Szałaśny to młoda wokalistka zrzeszona w kolektywie Tematy, w skład którego wchodzą artyści z Krakowa i okolic. – Działamy na zasadzie współpracy, gdzie wszyscy wymieniamy się umiejętnościami, które posiadamy – opowiada w "Serdecznych dźwiękach".

– Staram się robić to, co czuję, nie myśleć o tym biznesowo. Wiadomo, że bardzo bym chciała, żeby muzyka zajmowała większość mojego czasu, ale na takich zasadach, że czułabym, że tam nadal jestem ja, że daje mi to radość i spełnienie – deklaruje rozmówczyni Mateusza Krautwursta.

Żonglerka gatunkami

Swoje utwory artystka podpisuje wyłącznie nazwiskiem Szałaśny. Tworzy muzykę z pogranicza gatunków R&B, alt rap i electro pop. Jeszcze nie wie, który z nich będzie dominował na jej debiutanckiej płycie. – Chciałabym trochę tym pożonglować i zobaczyć, co uważają moi słuchacze, co się podoba – mówi wokalistka.

Na razie jej fani mogą liczyć na regularnie publikowane single. Kilka z nich, m.in. najnowszy  "Statek", można już usłyszeć w sieci. Kolejne są kwestią czasu. Karolina nie chce zbyt długo pozostawiać słuchaczy bez nowych treści. – Kiedyś artysta wydawał płytę i znikał na dwa lata. Teraz tylko nieliczni mogą sobie na to pozwolić. Wycofanie z życia nawet na parę miesięcy dla niektórych oznacza zapomnienie – twierdzi Szałaśny.

Równolegle z solową działalnością wokalistka udziela się w projekcie muzycznym ARS LATRANS Orchestra.


Posłuchaj

52:39
Szałaśny – muzyka bez myślenia biznesowego (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

 

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 27.09.2023
Godzina emisji: 23.08

kc


Polecane