"Jest bardzo dobre i wiele wyraża". Politycy komentują hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Jest bardzo dobre i wiele wyraża". Politycy komentują hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości
Politycy komentują hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.Foto: PR3 Śniadanie w Trójce

Beata Michniewicz zapytała gości Śniadania w Trójce co sądzą o haśle wyborczym PiS. W rozmowie uczestniczyli: Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta), Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska), Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska), Anna-Maria Żukowska (Nowa Lewica) oraz Piotr Cieplucha (Suwerenna Polska).

W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości to - "Bezpieczna Przyszłość Polaków". - Czynimy wszystko, i to skutecznie, by to bezpieczeństwo stale rosło - podkreślił prezes Kaczyński. Do hasła zaproponowanego przez partię rządzącą odnieśli się goście "Śniadania w Trójce".

"Hasło PiS jest bardzo szerokie"

Jak wskazał Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), "dobre hasło polega na tym, żeby trafiało w punkt, w dziesiątkę, żeby było jednoznaczne". - Hasło PiS jest bardzo szerokie. Każdy je kojarzy z bezpieczeństwem międzynarodowym, ale także bezpieczeństwem socjalnym, gospodarczym. To bardzo dobre hasło i naprawdę wiele wyraża - ocenił.

Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta podkreśliła, że "bezpieczeństwo bez wątpienia jest jedną z najważniejszych w tej chwili kwestii". - Hasło Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo szeroko rozumiane. Dziś głównie myślimy o bezpieczeństwie militarnym, ale to nie jest jedyna kwestia, która zajmuje wyborców - dodała.

Czytaj także:

Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska) zaznaczył natomiast, że "to hasło jest trudne do zapamiętania". - Dziwie się, że zostało przyjęte przez PiS jako takie, które ma nieść ich kampanie wyborczą - przyznał. - Bezpieczeństwo jest ważne, to jest sprawa oczywista, o tym wszyscy wiemy, natomiast to hasło nie brzmi, nie wybrzmiewa - ocenił. Dodał, że "wybór takiego hasła to próba zmanipulowania kampanii wyborczej i referendalnej i zatarcia granic między nimi".

- Hasło moim zdaniem jest nudne, nie porywa - ocenił z kolei Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska). - Bezpieczeństwo jest najważniejsze, to nie ma kwestii, z tym nie dyskutuję - wskazał. - Bezpieczeństwo jest jednak szerokopojęte i jestem ciekaw, czy będzie obejmowało na przykład bezpieczeństwo żywnościowe, dlatego, że zalega u nas kilka milionów ton ukraińskiego zboża - przypomniał.

"Jedna z najbardziej podstawowych potrzeb każdego człowieka"

Piotr Cieplucha powiedział, że "poczucie bezpieczeństwa to jest jedna z najbardziej podstawowych potrzeb każdego człowieka". - To hasło wiąże się z tym, że wykonane zostały pewne badania wśród Polaków, które wykazały, że dziś jedną z kwestii, na których Polakom najbardziej zależy, to właśnie zapewnienie tego poczucia bezpieczeństwa - podkreślił.

Swoim zdaniem podzieliła się także Anna-Maria Żukowska, która wskazała, że "z badań faktycznie wynika, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa, poczucia tego bezpieczeństwa - szeroko pojętego, jest bardzo istotne dla Polek i Polaków". - Przypomnę, że Lewica zorganizowała taką konwencję pod hasłem: Bezpieczna Pol(s)ka - dodała. Zaznaczyła również, że "my nasze hasło zaprezentujemy 2 września".

Posłuchaj

51:59
Politycy o haśle wyborczym Prawa i Sprawiedliwości (Trójka/Śniadanie w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Śniadanie w Trójce
Prowadząca: Beata Michniewicz
Goście: Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta), Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska), Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska), Anna-Maria Żukowska (Nowa Lewica), Piotr Cieplucha (Suwerenna Polska)
Data emisji: 19.08.2023
Godzina emisji: 9.05

jb

Polecane