80. Tour de Pologne: zapowiadał zabawę i bawi się świetnie. Rafał Majka wygrał trzeci etap, Kwiatkowski też na podium!

• Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rafał Majka na trasie Tour de Pologne 2023 Foto: TdP/fot. Tomasz Śmietana

Rafał Majka wygrał trzeci etap 80. Tour de Pologne z metą w Dusznikach-Zdroju. Drugie miejsce zajął lider wyścigu Matej Mohorić, a na najniższym stopniu podium stanął Michał Kwiatkowski.

W klasyfikacji generalnej Majka awansował na drugie miejsce i traci do Mohoricia 10 sekund. Taką samą stratę ma trzeci Portugalczyk Joao Almeida (UAE Team Emirates), a na czwartej pozycji plasuje się Kwiatkowski, tracąc do lidera 12 sekund.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne jest jubileuszowa. Kolarze po raz osiemdziesiąty rywalizują w najważniejszym polskim wyścigu.

3. etap Tour de Pologne: Wałbrzych – Duszniki-Zdrój, 163,3 km

Trzeci etap rozpoczął się w Wałbrzychu, drugim co do wielkości mieście Dolnego Śląska. Był to typowy górski etap z przewyższeniem wynoszącym ponad 3000 metrów. Aby dojechać do mety w Dusznikach-Zdroju, zawodnicy musieli pokonać 163 km. Na tym etapie do zdobycia były 3 Premie Górskie PZU II kat. - w Walimiu, na Przełęczy Jugowskiej oraz w Zieleńcu - oraz Premia Specjalna 95 lat Tour de Pologne SOUDAL w Pieszycach. Widowiskowa meta zlokalizowana była na arenie biathlonowej Centralnego Ośrodka Sportu.

Tour de Pologne 2023 - Etap 3. Tour de Pologne 2023 – Etap 3.

6:38
Finisz 3. etapu 80. Tour de Pologne w Dusznikach-Zdroju (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Polskie Radio to jedyny radiowy patron medialny 80. edycji Tour de Pologne. Na naszych antenach pojawią się transmisje z wyścigu. W ramach współpracy organizatorów wyścigu i Polskiego Radia powstanie również seria podcastów o historii kolarstwa w Polsce, zapraszamy też na stronę PolskieRadio24.pl – jest tam serwis specjalny Tour de Pologne 2023.