Kolarskie święto. Podsumowujemy Tour de Pologne 2023 w Trójce [SPRAWDŹ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Za nami 80. jubileuszowy Tour de Pologne 2023. Największe święto kolarstwa w Polsce na bieżąco relacjonowaliśmy w Trójce. Od startu w sobotę (29 lipca) aż do mety w piątek (4 sierpnia) dziennikarze Programu 3 polskiego Radia zapraszali na wejścia reporterskie oraz audycje specjalne, nadawane z etapowych miejscowości. Zapraszamy na podsumowanie! 

  • Michał Kwiatkowski zajął 3. miejsce w kolarskim wyścigu Tour de Pologne. Zwyciężył Słoweniec Matej Mohorič.
  • Ostatni, 7. etap o długości 167 km z Zabrza do Krakowa zakończył się zwycięstwem Belga Tima Merliera , który po finiszu z peletonu wyprzedził Holendra Arvida de Kleijna  i Kolumbijczyka Fernando Gavirię.
  • Przez cały czas radiowa Trójka zapraszała na relacje z wyścigu i poszczególnych relacji. Zapraszamy na podsumowanie. 


Posłuchaj

3:37
Podsumowanie 80. Tour de Pologne - Dariusz Urbanowicz i Jakub Niziński (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


Audycje plenerowe Programu 3 Polskiego Radia wystartowały w sobotę (29 lipca). "Trzymaj z Trójką" poprowadził z Poznania Witold Lazar. W audycji znalazły się m.in. rozmowa Krzysztofa Łoniewskiego z ekspertem od coraz popularniejszych rowerów elektrycznych, pozwalających m.in. na odbywanie górskich wycieczek w gronie rodzinnym.  


W niedzielę (30 lipca) "Trzecią stronę medalu" z Karpacza prowadzili Dariusz Urbanowicz i Jakub Niziński. Zrelacjonowali  m.in. finisz etapu obejmującego jeden z najbardziej spektakularnych podjazdów pod kultowy Orlinek. W audycji pojawili się też gościnnie Henryk Sytner, który powspomina emocje, jakie towarzyszyły finiszowi TdP na słynnym Stadionie X-lecia w Warszawie.

Trójka zaprasza także na audycję specjalną "Zapraszamy na weekend" z Zabrza podczas ostatniego dnia wyścigu, w piątek. Mogliśmy usłyszeć w niej nie tylko o kolarskich emocjach, ale także o turystycznych i kulturalnych atrakcjach Śląska. Wśród gości m.in. Agata Młynarczyk z Muzeum Powstań Śląskich.

Dziennikarze wielokrotnie podkreślali, że niezwykle ważny dla uczestników jest doping na trasie wyścigu: przy drodze stoją dzieci, aby zobaczyć przejeżdżających kolarzy wychodzą całe miejscowości. Pojawiają się też transparenty na których najczęściej pojawiają się dwa słowa: "Kwiato" (czyli Michał Kwiatkowski) oraz "Majka" (czyli Rafał Majka).


Najważniejsze pytanie brzmiało: Czy na ostatnim etapie Michał Kwiatkowski utrzyma swoją pozycję? Czy utrzyma trzecie miejsce? A może uda mu się wskoczyć na wyższy stopień podium? Polski zawodnik sam się nad tym zastanawia i obiecuje, ze zrobi wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik


A tak cieszyli się Rafał Majka i Michał Kwiatkowski po tym, jak zajęli pierwsze i trzecie miejsce na trzecim etapie Tour de Pologne:

Majka kontra Kwiatkowski, czyli wielki finisz w TdP!/YouTube Trójka Program 3 Polskiego Radia


Radio wyścigu

Codziennie zapraszaliśmy także do odsłuchania nowego odcinka podcastu Dariusza Urbanowicza i Kuby Nizińskiego z podsumowaniem i ciekawostkami ostatniego etapu oraz krótką zapowiedzią następnego dnia wyścigu.


Posłuchaj

11:39
Radio wyścigu Tour de Pologne, 28.07 - ostatnie godziny przed startem (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

10:34
Radio wyścigu Tour de Pologne, 28.07 - dramatyczny I etap: nawałnice, deszcz i kraksy (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

11:55
Radio wyścigu Tour de Pologne, 30.07 - szarża Majki, podium Kwiatkowskiego na II etapie (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

16:20
Radio wyścigu Tour de Pologne, 31.07 - Rafał Majka triumfuje w trzecim etapie, Michał Kwiatkowski ponownie na podium (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

8:57
Wiatr rozdaje karty w IV etapie plus ostry finisz w Opolu. Tym razem Polacy poza podium (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

8:34
Finisz lekko pod górę i groźna sytuacja na trasie - 5. etap Tour de Pologne 2023 (Trójka)/
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

7:05
16 km jazdy na czas w Katowicach i awans Michała Kwiatkowskiego w "generalce"
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

7:14
Ostatni etap Tour de Pologne 2023. Czas na podsumowanie
+
Dodaj do playlisty
+

 

 


kc/pr/zch

Polecane