Marianna Ame: aktorstwo to moje hobby

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marianna Ame: aktorstwo to moje hobby
Marianna AmeFoto: PAP/Radek Pietruszka

– Grać będę raczej hobbystycznie – mówi Marianna Ame, odtwórczyni tytułowej roli w filmie "Tonia", w reżyserii jej ojca Marcina Bortkiewicza. Mimo obiecującego początku kariery ekranowej nastolatka nie przymierza się jeszcze do kolejnych ról.

Marianna Ame to jedna z najmłodszych debiutantek, jakie pojawiły się w ostatnich latach w głównej roli w polskim filmie. Nastoletnia aktorka twierdzi, że granie przychodziło jej od dziecka z dużą łatwością. – Już w wieku siedmiu, ośmiu lat widziałam, że gdy czasami kłamię dla śmiechu, to ludzie zaczynają mi wierzyć – powiedziała w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

W pierwszej klasie podstawówki Marianna zagrała rolę Maryi w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Później dołączyła do młodzieżowego Teatru Fiakier w Domu Kultury Dorożkarnia w Warszawie, a ekranowe szlify zdobywała, grając epizodyczne role, m.in. w serialu "Na dobre i na złe".

Debiut pod okiem taty

Kinowy debiut umożliwił jej ojciec Marcin Bortkiewicz, który jest reżyserem i scenarzystą "Toni". Zanim jednak wrzucił swoją córkę na głęboką wodę, sprawdził, jak sobie poradzi we wspomnianym wcześniej telewizyjnym serialu. Marianna wypadła tak dobrze, że wszyscy byli zaskoczeni jej grą. – Naprawdę się zdziwili. A ja w zupełności nie byłam zdziwiona, było to dla mnie normalne, że zrobiłam tak, jak zrobiłam. Nie za bardzo rozumiałam ich reakcję. Potem, gdy byłam w swoim pokoju, tata zawołał mnie do kuchni i spytał, czy chciałabym w to lato zagrać w jego filmie. Powiedziałam: "dobrze, czemu nie?".

Mimo tak obiecującego startu Marianna Ame nie zamierza zostać zawodową aktorką. – Miałam plany, by iść na aktorstwo, jednak zdecydowałam się na profil plastyczno-informatyczny. Wydaje mi się, że grać będę raczej hobbystycznie – stwierdziła odtwórczyni tytułowej roli w "Toni".


Posłuchaj

3:19
Marianna Ame: aktorstwo to moje hobby (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji:
 1.06.2023
Godzina emisji: 13.16

kc

Polecane