Paweł Fajdek w Trójce: rękawice założone i walczymy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Paweł Fajdek w Trójce: rękawice założone i walczymy
Paweł Fajdek był gościem "Trzeciej strony medalu"Foto: PAP/Adam Warżawa

– To trudny sezon pod względem przygotowań, ale nie poddajemy się – mówił w Trójce Paweł Fajdek. Pięciokrotny mistrz świata szlifuje formę przed kolejnym czempionatem, który odbędzie się w drugiej połowie sierpnia w Budapeszcie.

Paweł Fajdek jest jednym z najbardziej utytułowanych młociarzy w historii. W tym roku stanie przed szansą na szósty w karierze tytuł mistrza świata. Jak jednak sam przyznaje, przedsezonowe treningi nie przebiegają gładko. – Jest to sezon daleki od ideału, jeżeli chodzi o przygotowania. Wiele chorób, infekcji – jak nie ja, to trener albo ktoś obok. Bardzo wiele osób choruje w tym roku. Jest to straszne, kiedy chcesz iść na trening, a nie możesz, bo nie masz siły – mówił w Trójce lekkoatleta. – Ale nie poddajemy się, rękawice nadal założone i walczymy, bo jest o co – dodał Fajdek.

Zdrowy mechanizm

Gość "Trzeciej strony medalu" zdradził plany na dojście do optymalnej dyspozycji. – Najpierw trzeba wrócić na 80 metrów, a później będziemy robić wszystko, żeby iść dalej: na 82, 83, tak jak to było w zeszłym roku i dwa lata temu. Jesteśmy w stanie to zrobić, jestem zdrowy "mechanicznie", nie mam żadnych kontuzji, naderwań, uszkodzeń.

Życiowy rekord Fajdka, będący zarazem rekordem Polski, wynosi 83,93 m i został ustanowiony w 2015 roku. Pytany o to, czy w tym roku jest w stanie osiągnąć jeszcze lepszy rezultat, odparł, że nie jest to całkiem wykluczone, choć "nie jest to wymarzony sezon na bicie rekordów". Młociarz zapowiedział, że szczyt formy szykuje na mistrzostwa świata, które odbędą się w sierpniu tego roku w Budapeszcie.

Polskie przedbiegi

Zanim Paweł Fajdek stanie do walki o swój szósty tytuł mistrza świata, Polscy kibice będą mogli zobaczyć go kilka razy na żywo podczas serii memoriałów: Janusza Kusocińskiego w Chorzowie (4 czerwca), Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy (6 czerwca), Czesława Cybulskiego w Poznaniu (18 czerwca) i Kamili Skolimowskiej w Chorzowie (16 lipca). Fajdek wystartuje też w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski, które odbędą się pomiędzy 27 a 29 lipca w Gorzowie Wielkopolskim.


Posłuchaj

46:31
Paweł Fajdek: rękawice założone i walczymy (Trzecia strona medalu/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

  

Czytaj też: 

Ponadto w audycji:

  • podsumowanie SGP w Warszawie;
  • co ze stadionami spadkowiczów z Ekstraklasy? Lechia i Śląsk grają na stadionach wybudowanych na Euro 2012 i nie są w stanie ich zapełnić podczas meczów ekstraklasowych, a co dopiero, gdy przyjdzie im grać w I lidze;
  • mamy mistrza Polski w siatkówce;
  • za nami pierwszy tydzień Giro d’Italia: rozmowa z Lechem Piaseckim;
  • przegląd lig zagranicznych;
  • raport z playoffów NBA i NHL.

Posłuchaj

49:51
Sportowe wydarzenia tygodnia (Trzecia strona medalu/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Prowadzą: Dariusz Urbanowicz, Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 14.05.2023
Godziny emisji: 17.08, 18.08

kc

Polecane