Nick Sinckler – funkowy dobry duch nad Wisłą

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Nick Sinckler – funkowy dobry duch nad Wisłą
Nick Sinckler w wersji liveFoto: Krzysztof Szlęzak

– Tutaj jest mój dom – mówi z przekonaniem Nick Sinckler. Wokalista rodem z Nowego Jorku od 15 lat mieszka w Polsce i z powodzeniem zaszczepia wśród tutejszych fanów zamiłowanie do muzyki funk.

Związki Nicka Sincklera z Polską sięgają czasów dzieciństwa, gdy jego amerykański ojciec puszczał mu płyty Basi Trzetrzelewskiej. Będąc niespokojnym duchem, w poszukiwaniu nowych, muzycznych brzmień, Nick wyruszył w kilkuletnią podróż po Europie, by w 2007 roku na stałe osiąść nad Wisłą. – Na początku, kiedy zaczynałem mieszkać w Polsce, moja mama ciągle pytała: "Ale kiedy wrócisz do domu?" – wspominał wokalista w "Serdecznych dźwiękach".

Ostatecznie jednak Nick nie wrócił w ojczyste strony, bo – jak deklaruje – w Polsce odnalazł swój dom. Miał okazję współpracować z gronem polskich artystów, takich jak Kayah, Natalia Kukulska czy Adam Sztaba. W kwietniu 2018 roku, na 11-lecie pobytu w naszym kraju, wydał płytę "11x11", zaśpiewaną w całości w języku polskim. – Ta płyta była po polsku, ale uczucia były bardzo amerykańskie – mówił gość audycji.

Kolejny album Sinckler nagrał już po angielsku. – Pomyślałem, że już czas, aby pokazać się z całkiem amerykańskiej strony – opowiadał w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem.

Pozytywna energia rozsadzająca wokalistę daje o sobie znać szczególnie na koncertach. Namiastkę występów Nicka mogliśmy usłyszeć w audycji, którą wypełniła w zdecydowanej większości muzyka Sincklera w wersji live.

Lista utworów:

 1. Paula Roma – "Z wanilią (live)"
 2. Nick Sinckler – "Livin' It Up (live)"
 3. Nick Sinckler – "To the Top"
 4. Nick Sinckler – "Get Back Into It"
 5. Nick Sinckler – "Familly"
 6. Nick Sinckler – "Funkd'fied"
 7. Nick Sinckler feat. Kayah, Brian Fentress & Sound'n'Grace – "Kochaj różnym być / Every Kind of Love"
 8. Nick Sinckler feat. Sound'n'Grace – "Wherever the Road May Lead"

Posłuchaj

52:04
Nick Sinckler – funkowy dobry duch nad Wisłą (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zobacz też: 

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 10.05.2023
Godzina emisji: 23.05

kc


Polecane