Reportaż "Nick na przekór pandemii" [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Reportaż "Nick na przekór pandemii" [POSŁUCHAJ]
Nick Sinckler Foto: PAP/Leszek Szymański

Nick Sinckler to amerykański wokalista, który od kilkunastu lat mieszka w Polsce i rozwija karierę muzyczną. Trzy lata temu wydał debiutancki album "11 x 11"  – płytę w pełni polskojęzyczną. Czas pandemii był dla niego, jak dla wielu muzyków, wielkim sprawdzianem.


Posłuchaj

10:55
Nick Sinckler o pandemicznej codzienności muzyków (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Koncerty online, brak spotkań z publicznością i praca zastępcza (często w innym zawodzie) to codzienność wielu artystów. – Znam ludzi, którzy przez pandemię wpadli w taką depresję, że nie chcieli już śpiewać – powiedział Nick Sinckler, który obecnie pracuje jako korepetytor języka angielskiego. – Pracowałem w restauracji, ale teraz jest zamknięta. Pracowałem też jako ratownik, ale zamknięto baseny. Co mogłem zrobić? – śmieje się.

Maria Sadowska fot Iza Grzybowska 1200.jpg
Czas pandemii - czas zmian, także w kulturze

Artysta przygotowuje nowy, autorski materiał na dwie kolejne płyty. Premiera pierwszej z nich jest zaplanowana już na czerwiec. – Jeden z albumów robię z moim przyjacielem Andrzejem Dankiem. Będzie soulowy, funkowy i w stylu disco. Drugi nagrywam z moim zespołem i będzie to tylko funk – opisuje Nick Sinckler.

Czy żałuje, że wybrał niełatwą muzyczną drogę? Jak w dobie pandemii odnajduje siłę do pracy twórczej? Muzyk przyrównuje obecny czas do wojny – nawet w takich sytuacjach ludzie chcą chodzić do teatru i słuchać koncertów, by zrobić sobie "wakacje od codzienności". – Mój zawód jest potrzebny. Musimy być silni i to przetrwać. Mogę robić to, co kocham, a to najważniejsze – przekonuje.

NickSincklerMusicMind/Nick Sinckler - Soul Clap - Live Session 2021

***

Tytuł reportażu: "Nick na przekór pandemii"
Autor reportażu: Antoni Rokicki
Data emisji: 14.04.2021
Godzina emisji: 17.45

kr

Polecane