"Strażnicy Galaktyki vol. 3": ostatnia część trylogii. Ale czy to na pewno koniec?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Strażnicy Galaktyki vol. 3": ostatnia część trylogii. Ale czy to na pewno koniec?
Strażnicy Galaktyki vol. 3Foto: mat. prasowe

Do kin właśnie wchodzi wielkie widowisko science fiction "Strażnicy Galaktyki vol. 3", sześć lat wyczekiwane domknięcie trylogii Star-Lorda i jego kompanii. Film, który podobnie jak poprzednie dwie części, wyreżyserował James Gunn, należy do V fazy MCU (Marvel Cinematic Universe – Filmowe Uniwersum Marvela). To już 32. produkcja inspirowana komiksami Marvela.

Peter Quill, czyli Star-Lord (Chris Pratt), wciąż jest zdruzgotany utratą swojej ukochanej Gamory (Zoe Saldana), musi jednak zadbać o swoją drużynę, która wciąż odzyskuje siły po starciu z Thanosem. Strażnicy, po nabyciu Knowhere od Kolekcjonera, pracują nad naprawieniem ogromnych szkód, które Thanos wyrządził. Są zdeterminowani, by uczynić Knowhere bezpiecznym schronieniem nie tylko dla siebie samych, ale także dla wszystkich uchodźców i uciekinierów wszechświata.

Jednak plany to jedno, a życie idzie swoją drogą. Tym razem Rocketa (Bradley Cooper) dopadła burzliwa i jakże ponura przeszłość. A Strażnicy, jak zwykle dowodzeni przez Quilla, muszą ruszyć na pomoc swojemu niewielkiemu ciałem, ale bez wątpienia wielkiemu duchem, przyjacielowi. Jeśli ta misja nie zakończy się powodzeniem, może doprowadzić do końca Strażników w dotychczasowej formie…

W "Strażnikach Galaktyki vol. 3" powraca właściwie cała, znana z wcześniejszych części, ekipa: obok już wcześniej wspomnianych Star-Lorda, Gamory i Rocketa pojawią się oczywiście Drax (Dave Bautista), Groot (Vin Diesel), Nebula (Karen Gillan) oraz Ayesha (Elizabeth Debicki). Warto wspomnieć, że w postać przywódcy Ravagersów, do których należy "nowa" Gamora, wcielił się sam Sylvestr Stallone!

W jednym z wywiadów reżyser i scenarzysta James Gunn przyznał, że przychodząc do producentów z propozycją "Strażników Galaktyki vol. 1" miał już zarys historii na drugą część i pomysły na trzecią. Jak widać, udało mu się projekt doprowadzić do końca, a opinie o "Strażnikach Galaktyki vol. 3" są dość jednoznaczne: to znakomite kino, a zarazem najlepsza część serii. Co ważne, twierdzą tak zarówno widzowie, jak i krytycy. Historia jest bardziej mroczna i uderza w poważniejsze tony, niż poprzednie filmy serii, ale też zapewnia doskonałą zabawę wielbicielom MCU. Czy to się przełoży na wyniki finansowe? O tym przekonamy się po weekendzie.

Strażnicy Galaktyki Volume 3 - zwiastun #2 [napisy]/YouTube MarvelPolska


Ponadto w audycji

  • 20. Festiwal Docs Against Gravity (12-21.05.2023, Warszawa, Wrocław, Gdynia, Katowice, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Łódź): zapowiedzi programowe - filmy w sekcjach konkursowych, rozmowy z organizatorami i twórcami;
  • Premiera online: "Rój" w reżyserii Bartka Bali, rozmowa z reżyserem;
  • Festiwal Off Camera (do 7.05.2023, Kraków): wydarzenia ostatniego weekendu festiwalu;
  • aktualności filmowe.


Posłuchaj

50:49
Maj, miesiąc festiwali (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 


Posłuchaj

51:41
"Strażnicy Galaktyki, vol. 3" wchodzą do kin (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

*** 

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 5.05.2023
Godziny emisji: 13.07, 14.06

mat. prasowe/pr

Polecane