Kuba Błaszczykowski – wielki przyjaciel dzieci  

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kuba Błaszczykowski – wielki przyjaciel dzieci  
Kuba Błaszczykowski podczas imprezy "Świąteczne Granie z Kubą 2018" w CzęstochowieFoto: Wojciech Grabowski / Forum

"To jest bardzo ważna postać we współczesnym świecie dziecięcym" – tak o Kubie Błaszczykowskim mówi Marek Michalak, autor książki "Wielcy przyjaciele dzieci".

Wydana przez wydawnictwo Dwukropek książka "Wielcy przyjaciele dzieci" opowiada o znanych osobach, które mają wyjątkowe zasługi dla najmłodszych. Jedną z opisywanych postaci jest Kuba Błaszczykowski, były kapitan reprezentacji i jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy XXI wieku. Autor książki Marek Michalak nazywa go "bardzo ważną postacią we współczesnym świecie dziecięcym".

– Kuba opowiedział publicznie o tragedii, która się mu przytrafiła, i potrafił na niej się wznieść. To, że jest wielkim sportowcem, jest niekwestionowane, ale on się stał autorytetem dla młodych ludzi, małych chłopców, którzy patrzą na niego i widzą, że warto walczyć, podejmować działania, być skoncentrowanym na swojej pasji, bo tylko wtedy osiąga się sukces i jest się szczęśliwym – mówił w Trójce pisarz.

Gość "Zagadkowej niedzieli" wymieniał liczne zalety Błaszczykowskiego. – Kuba, obok wielkich sukcesów sportowych i wspaniałej działalności charytatywnej na rzecz dzieci, jest wspaniałym ojcem i mężem. On nie lubi o tym mówić, ale my powinniśmy, bo trzeba pokazywać dobrych ludzi – stwierdził Marek Michalak.


Posłuchaj

47:00
Kuba Błaszczykowski – wielki przyjaciel dzieci (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Marek Michalak (autor książki "Wielcy przyjaciele dzieci")
Data emisji: 26.03.2023
Godzina emisji: 9.09

kc

Polecane