Wyborczy mariaż Koalicji Polskiej i Polski 2050. Jacek Protasiewicz wskazał termin porozumienia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wyborczy mariaż Koalicji Polskiej i Polski 2050. Jacek Protasiewicz wskazał termin porozumienia
Jacek ProtasiewiczFoto: PR

- Jedna lista od Marka Sawickiego do Adriana Zandberga byłaby nieskuteczna, raczej by zniechęcała część wyborców opozycyjnych do głosowania na taki wspólny front - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jacek Protasiewicz, 

Skupiona wokół PSL Koalicja Polska prowadzi rozmowy ws. wspólnego startu w najbliższych wyborach parlamentarnych z Polską 2050 Szymona Hołowni. Do stworzenia jednej listy opozycyjnej wzywa Donald Tusk, nie stroniąc od pogróżek, że ugrupowania, które nie dołączą do Platformy Obywatelskiej przepadną w wyborach. Na taki mariaż nie ma jednak chętnych i nawet najbliższa programowo Lewica, nie chce być kojarzona z PO. - Dziwna przepychanka na opozycji, chaos i brak jakiegokolwiek porozumienia ws. wspólnej listy pokazuje, co może się wydarzyć, gdyby wygrali wybory; to jest przestroga - ocenił rzecznik PiS Rafał Bochenek. 

W Programie 3 Polskiego Radia Jacek Protasiewicz pytany był o postępy w rozmowach z Szymonem Hołownią i termin ogłoszenia umowy koalicyjnej. - Myślę, że wkrótce po Świętach Wielkanocnych. Negocjacje już kształtu tej umowy się rozpoczęły - powiedział gość "Trójkowego komentarza dnia". Podkreślił, że "klimat rozmów jest dobry".

- Jesteśmy przekonani, że Polacy oczekują, poza naturalnymi w każdej kampanii emocjami, oferty programowej i tej oferty z naszej strony na pewno się doczekają - zapewnił.

Polityk wyraził też opinię, że najlepsze rozwiązanie dla strony opozycyjnej to dwie listy: Hołownia z PSL i PO z Lewicą. - Jedna lista od Marka Sawickiego do Adriana Zandberga byłaby nieskuteczna, raczej by zniechęcała część wyborców opozycyjnych do głosowania na taki wspólny front - ocenił.

Pytany o polityczną aktywność szefa PO, Jacek Protasiewicz powiedział, że był czas, kiedy Donald Tusk "próbował niejako wymusić na partnerach porozumienie co do jednej listy". - Zauważył, że ta metoda dociskania nie jest skuteczna, dzisiaj raczej apeluje - dodał.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

9:33
Jacek Protasiewicz o listach wyborczych opozycji (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Jacek Protasiewicz (Koalicja Polska)
Data emisji: 27.03.2023
Godzina emisji: 18.10

fc

Polecane