"Lista przebojów Trójki" – szósty raz Depeche Mode

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki" – szósty raz Depeche Mode
Dave Gahan (Depeche Mode)Foto: El Universal / Zuma Press / Forum

Na pierwszym miejscu "Listy przebojów Trójki" bez zmian – okupuje je zespół Depeche Mode z piosenką "Ghosts Again". Do czołowej trzydziestki 51. notowania nie przebiła się żadna z ubiegłotygodniowych propozycji.

"I Feel Like Dancing" Jasona Mraza, "In My Head" duetu Mike Shinoda & Kailee Morgue oraz "Welcome to the DCC" zespołu Nothing But Thieves – tak wyglądał zestaw propozycji do 51. notowania "Listy przebojów Trójki". Niestety, żaden z tych utworów nie znalazł na tyle dużego uznania u słuchaczy, aby dostać się do właściwego zestawienia. Taka sytuacja nie wydarzyła się w żadnym z dotychczasowych wydań listy.

Szóstą gwiazdkę na pagonach mogą sobie naszyć muzycy duetu Depeche Mode – tyle bowiem razy ich nowa piosenka "Ghosts Again" triumfowała na "Liście przebojów Trójki". Do ataku na pozycję lidera przymierza się zespół Riverside z kompozycją "Friend or Foe", która wspięła się już na drugą pozycję. Po raz pierwszy od wielu tygodni na podium zabrakło Kaśki Sochackiej i jej utworu "Niebo było różowe".

Dobrze rokuje zestaw propozycji do 52. notowania listy. Znalazł się w nim kawałek "Chcę być sobą" Baranovskiego, który ma już na koncie kilka sporych przebojów. Jest też Peter J. Birch – pod tym pseudonimem ukrywa się wokalista, gitarzysta i autor piosenek Piotr Jan Brzeziński, pochodzący z Wołowa na Dolnym Śląsku. Do tej pory wykonywał on swe utwory po angielsku, ale nowy, zatytułowany "Sen zimowy", zaśpiewał już w ojczystym języku, dzięki czemu ma szansę przysporzyć sobie grono nowych fanów.

Przebojem może stać się "Mustang" podpisany przez dwoje młodych i bardzo popularnych wykonawców: sanah i Vito Bambino. Jest on zwiastunem drugiego solowego albumu wokalisty zespołu Bitamina, "Pracownia", który ukaże się 28 kwietnia.

>>>Zobacz wyniki 51. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 33 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia: 20 utworów głównego zestawienia, 10 utworów pretendujących do głównego zestawienia oraz 3 propozycji. A głosować na ulubione utwory i wykonawców można >>> TUTAJ <<<. Głosowanie zamykamy w każdy piątek w samo południe.

***

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (24 marca) zaprosili Tomasz Miara i Michał Żołądkowski.


Polecane