Droga spełniania marzeń: od architektury do akwareli

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Droga spełniania marzeń: od architektury do akwareli
– Łączę akwarele między innymi poprzez malowana Lublina. Zamiłowanie do architektury było we mnie zawsze. To filar mojej twórczości – mówiła gość audycji "Trzy gramy Redbada" (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Yuricazac

Architektura i akwarele – jak to się łączy? Koleje życia wielu artystów udowadniają, że właściwie każda dziedzina sztuki się ze sobą łączy. Co prawda specjalizację trzeba wybrać, ale nikt nie narzucił jasno określonego momentu, w którym tę decyzję trzeba podjąć.

Ewelina Maliborska-Patkowska z wykształcenia jest architektem. Ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej i jeszcze do niedawna pracowała jako architekt. Obecnie realizuje swoje marzenie o własnej pracowni artystycznej, od kilku lat tworząc prace w technice akwareli.

– Łączę akwarele między innymi poprzez malowana Lublina. Zamiłowanie do architektury było we mnie zawsze. To filar mojej twórczości – mówiła gość audycji "Trzy gramy Redbada". – Wystawa "Dwa światy" prezentuje dwa różne oblicza twórczości i dwa podejścia. Jedno związane jest z architekturą i Lublinem. To zakres bliski mojemu zawodowi. Drugie podejście wynika z poszukiwań artystycznych, odkrywania i niedosytu akwarelą. Te prace są zupełnie inne, monochromatyczne. Nie prezentują już architektury, a odwołują się do ludzi i postaci – wyjaśniała w Programie 3 Polskiego Radia Ewelina Maliborska-Patkowska. – Nie są one jednak realistycznie przestawione. Te obrazy pokazują różne emocje. Skłaniają do zadumy i refleksji. Postaci niejako zamierają w bezruchu i rozpadają się w przestrzeni. Interpretacji oczywiście może być dużo – dodała. 

Ewelina Maliborska-Patkowska swoje obrazy prezentowała dotychczas na wystawach, jest laureatką konkursów krajowych i zagranicznych. Prowadzi również warsztaty z akwareli. 


Posłuchaj

49:26
Trzy gramy Redbada 12 marca godz. 14:08
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trzy gramy Redbada
Prowadzi: Redbad Klynstra-Komarnicki
Data emisji: 12.03.2023
Godzina emisji: 14.07

pr/aw/zch

Polecane