"Lista przebojów Trójki". Prawie powtórka z rozrywki...

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Lista przebojów Trójki". Prawie powtórka z rozrywki...
Koncert zespołu Depeche ModeFoto: shutterstock.com/Ivica Drusany

Po blisko dwóch miesiącach górskich wojaży "Lista przebojów Trójki" powróciła do studia przy ul. Myśliwieckiej. I powróciło też pytanie, czy na mazowieckich równinach Kaśce Sochackiej uda się kolejny powrót na szczyt. Okazało się jednak, że duch "Depeszy" jest silniejszy…

Można by powiedzieć, że notowania "Listy Przebojów Trójki" w jakimś stopniu odzwierciedlają miejsce jej nadawania: kiedy nadawana była z Warszawy, ruchy na "Liście…" i zmiany miejsc, szczególnie na szczycie, bywały minimalne. Wystarczyła sześciotygodniowa wyprawa w góry i wszystko nagle się ruszyło: ruchy w górę i w dół nabrały prawdziwej energii. A na szczycie odnotowaliśmy aż czterokrotną zmianę! Ostatnia, która tam dotarła, była grupa Depeche Mode i to ona, z piosenką "Ghosts Again", już trzeci tydzień jest na topie!

I tym razem obroniła się przed atakiem Kaśki Sochackiej, której utwór "Niebo było różowe" pozostał na drugim stopniu podium. A poniżej minimalne ruchy i zmiany o jedną, dwie pozycje. Peter Gabriel, przed tygodniem trzeci, zamienił się z czwartą na liście Weroniką Borowiec. Riverside podskoczył o jedno oczko, Daria ze Śląska o dwa, a Queen pozostał na siódmym miejscu. I tylko nieszczęsny Bartas osunął się o trzy miejsca: z piątego na ósme.

A najwyżej notowana nowość – Katie Melua i "Golden Record" – dotarła tylko (czy aż?) na 13. miejsce. Oby nie okazało się ono pechowe!

Katie Melua - Golden Record (Official Video)/YouTube Katie Melua

>>>Zobacz wyniki 48. notowania "Listy przebojów Trójki"!<<<

"Lista przebojów Trójki" to zestawienie 33 piosenek, które najbardziej przypadły do gustu słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia: 20 utworów głównego zestawienia, 10 utworów pretendujących do głównego zestawienia oraz 3 propozycji. A głosować na ulubione utwory i wykonawców można >>> TUTAJ <<<. Głosowanie zamykamy w każdy piątek w samo południe.

***

Na "Listę przebojów Trójki" w piątek (3 marca) zaprosił Tomasz Miara. 

Polecane