Siła pokonywania barier i przeciwności. Reportaż "Marsz Mocy" [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Siła pokonywania barier i przeciwności. Reportaż "Marsz Mocy" [POSŁUCHAJ]
Marek Kamiński zdobył samotnie oba bieguny ZiemiFoto: PAP/Adam Warżawa

Projekt "Marsz Mocy – po Siłę i Sprawczość" to cykl czterech marszów na rzecz wzmacniania siły i odporności psychicznej nastolatków. Fundacja Marka Kamińskiego organizuje je wraz z trzema społecznikami, liderami wypraw ekstremalnych. Zapraszamy do wysłuchania reportażu autorstwa Joanny Bogusławskiej. 

Fundacja Marka Kamińskiego wspiera młodzież w budowaniu własnej wartości, dając młodym ludziom narzędzia i techniki, aby w życiu codziennym mogli być pewni siebie i silni psychicznie. Organizatorzy projektu Marsz Mocy wierzą, że w każdym człowieku jest siła i potencjał do pokonywania barier, ograniczeń i przeciwności, jakie napotyka on w niepewnym i nieprzewidywalnym świecie.

Jednym z ambasadorów Fundacji jest Marek Rybiec, pasjonat biegania długodystansowego. Jako czwarty Polak w historii ukończył on 4Deserts – serię 250-kilometrowych ultramaratonów na pustyniach Namib, Gobi, Atacama i Antarktyda. W reportażu pojawia się także Julita Ilczyszyn, która zadedykowała fundacji tegoroczny udział w biegu na Antarktydzie.

Zdobyć pustynie

 Projekt gromadzi szaleńców, którzy chcą robić coś niesamowitego. Dziś tylko kilkadziesiąt osób może pochwalić się takim osiągnięciem. To przebiegniecie czterech pustyń z plecakiem na plecach. Każda z nich ma swoje wyzwania: jedna jest najcieplejsza, druga najzimniejsza, a trzecia najbardziej wietrzna  opowiadał w reportażu Marek Rybiec, zdobywca pustynnego szlema.  Julita chciała zostać pierwszą Polką, której uda się osiągnąć tytuł zdobywcy   dodał.

 Kiedy nie miałam już siły pisać, starałam się chociaż nagrywać filmiki. Tutaj jestem ja, sama na pustyni w nocy, a nade mną cudowny widok czerwonego nieba. Słońce już zaszło, a widok był niezapomniany – wspominała Julita Ilczyszyn.

Posłuchaj

25:00
Siła pokonywania barier i przeciwności. Reportaż "Marsz Mocy" (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Nowe wzywania 

– Bieg na Antarktydzie jest zupełnie inny. Jest zimno, biega się w śniegu, a trasa nie jest wytyczona. Każdego dnia sprawdza się, gdzie są dobre warunki, i wytycza trasę – czasem to bieganie w kółko. To duże wyzwanie, nie tylko fizyczne, ale też psychiczne  podsumował Marek Rybiec.

"Marsz mocy" - reportaż Joanny Bogusławskiej o sile pokonywania barier i przeciwności/Polskie Radio

***

Tytuł reportażu: "Marsz Mocy"
Autorka reportażu:
 Joanna Bogusławska
Data emisji: 
28.02.2023
Godzina emisji: 
22.11

kc/zch

Polecane