Marek Sawicki: zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marek Sawicki: zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności
Marek Sawicki o tym, czy w opozycji jest kryzysFoto: PR3

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia poseł PSL Marek Sawicki pytany był o to, czy w opozycji mamy do czynienia z kryzysem. Jak ocenił "zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności". - Jeżeli opozycja pójdzie do jednego worka i zawiąże się kokardkę, to powstanie coś co wyniszczy Polskę - mówił poseł PSL. 

Redaktor Mariusz Janicki w swoim najnowszym artykule w "Polityce" pisze o tym, że "opozycja ma ostatnio słabszy okres". Dalej czytamy, że "nie wiadomo jeszcze jak duży to kryzys". Jak skomentował jednak Marek Sawicki "zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności opozycji".

- Jedność powinna być po stronie rządzących, bo oni odpowiadają za państwo. W opozycji natomiast każdy prezentuje własne projekty, programy i szuka jak największego poparcia dla siebie. Jeżeli opozycja pójdzie do jednego worka i zawiąże się jedną kokardkę to nie mamy opozycji - zaznaczył poseł PSL i dodał, że w takiej sytuacji powstanie twór, który wyniszczy Polskę.

Koalicja PSL-Polska 2050? "Rozmowy trwają"

Piotr Zgorzelski z PSL ocenił w tvp.info, że współpraca ludowców z Polską 2050 i Agrounią jest bardzo prawdopodobna. Zaznaczył, że ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną do końca marca. Ile procent pewności Zgorzelski daje współpracy PSL-Polska 2050? - 70 procent. To jest moja ocena - odpowiedział polityk.   

Do sprawy odniósł się też Marek Sawicki.

- Trzeba rozmawiać, współpracować. Koncepcja Władysława Kosiniaka Kamysza zapoczątkowana Koalicją Polską w 2019 roku jest nadal otwarta. Uważamy, że centroprawica w Polsce jest potrzebna, zachęcamy do tego Szymona Hołownie i ruch Polska 2050 - podsumował poseł PSL.

Posłuchaj

10:53
Marek Sawicki (poseł PSL) o sytuacji opozycji (Trójka/Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Marek Sawicki (poseł PSL)
Data emisji: 2.02.2023
Godzina emisji: 18.10

asp

Polecane