Jedna lista opozycji? Piotr Zgorzelski sceptycznie o szansach na jej realizację

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Dysponujemy bardzo pogłębionymi badaniami politologiczno-socjologicznymi, z których wynika, że tylko dwie listy (opozycji w wyborach - red.) dają komfort zwycięstwa ocierający się o większość konstytucyjną – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski odniósł się na antenie Programu 3 Polskiego Radia do pomysłów części środowiska politycznego związanego z opozycją, by w wyborach w 2023 roku główne partie sprzeciwiające się rządom Zjednoczonej Prawicy stworzyły jedną listę wyborczą.

Daję najmniejsze szanse temu projektowi, chociażby z tego powodu, że dysponujemy bardzo pogłębionymi badaniami politologiczno-socjologicznymi, z których wynika, że  tylko dwie listy dają komfort zwycięstwa ocierający się o większość konstytucyjną – stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Piotr Zgorzelski: opozycja walczy nie tylko 231 głosów

Jak dodał, partie opozycyjne walczą nie tylko o samą większość w przyszłym Sejmie (231 posłów), ale też większość na tyle dużą, by dawała możliwość odrzucenia ewentualnego prezydenckiego weta (co najmniej 276 głosów).

Posłuchaj

13:07
Piotr Zgorzelski: dwie listy opozycji dadzą nam komfort zwycięstwa (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, PSL)
Data emisji: 4.11.2022
Godzina emisji: 08.45

ms/mk

Polecane