Muzyczny duch Leonarda. Adam Cohen na scenie Trójki [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyczny duch Leonarda. Adam Cohen na scenie Trójki [POSŁUCHAJ]
Adam Cohen podczas koncertu w TrójceFoto: Andrzej Bołdaniuk

Syn Leonarda Cohena, producent jego ostatniej płyty, a na dodatek artysta tworzący i wykonujący własne piosenki – Adam Cohen – wystąpił na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej w lutym 2015 roku. W niedzielę, 15 stycznia przypomnieliśmy ten wyjątkowy koncert.

Wydany w październiku 2016 roku album "You Want It Darker" był bardzo osobistym, muzycznym pożegnaniem Leonarda Cohena, który zmarł zaledwie kilkanaście dni po jego wydaniu. Do powstania tej płyty w dużym stopniu przyczynił się jego syn Adam, będący jej współproducentem i pomagający w nagraniach słynnemu ojcu, który zmagał się już wówczas z poważnymi problemami zdrowotnymi.

– Bardzo starałem się utrzymać ten płomień, uhonorować pracę ojca, którą włożył w ten album, ale także sprostać i uczcić cały jego wcześniejszy dorobek, który rzetelnie studiowałem – mówił w Trójce Adam Cohen, dodając, że możliwość wyprodukowania albumu "You Want It Darker" była dla niego wielkim wyzwaniem, ale też najlepszym prezentem, jaki dostał od ojca.

Muzyczna sztafeta pokoleń

Adam ma na swym koncie także cztery autorskie płyty, z których ostatnia, zatytułowana "We Go Home", ukazała się we wrześniu 2014 roku. Powstawała ona w niecodziennych warunkach. W trakcie trasy koncertowej po Europie artysta udał się na małą grecką wyspę Hydra, do domu, w którym spędził znaczną część swojego dzieciństwa. Tam skomponował część utworów, natomiast reszta powstała w jego rodzinnym Montrealu. 


Posłuchaj

50:55
Nastrojowy występ Adama Cohena (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na krążku nie brakuje odniesień do postaci Leonarda Cohena. – Piosenki z nowego albumu stanowią chronologiczny zapis rozmów, jakie odbyłem z moim ojcem i jakie chciałbym w przyszłości przeprowadzić z moim własnym synem. To również wewnętrzne dialogi, jakie prowadzę sam ze sobą, oraz miłosne ballady – opowiadał muzyk.

Kilka miesięcy po wydaniu płyty "We Go Home" Adam Cohen zaprezentował na żywo zawarty na niej materiał na koncercie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Odbył się on 17 lutego 2015 roku.

kc/kor

Polecane