Tadeusz Chudecki zdradza swój pomysł na nowy rok

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tadeusz Chudecki zdradza swój pomysł na nowy rok
Tadeusz Chudecki Foto: PAP/Albert Zawada

Nowy rok to czas, kiedy chętnie podejmujemy różnego rodzaju zobowiązania, planujemy zmiany w życiu. Równocześnie psychologowie twierdzą, że tego typu działanie najczęściej kończy się niepowodzeniem. Tymczasem znany aktor Tadeusz Chudecki ma zupełnie inny pomysł, który zdradził Annie Popek.

 Noworoczne "przewalutowanie"

– Ostatnie lata, które były i są szczególnie trudne, bo: pandemia, wojna, inflacja, dużo smutków i przedwczesnych śmierci wspaniałych osób kochanych przeze mnie, spowodowały, że inaczej w ostatnich miesiącach patrzę na swoje życie i postanowiłem siebie… "przewalutować" – to chyba jest najlepsze słowo – deklaruje Tadeusz Chudecki. – Czyli nie obiecałem sobie tego czy tamtego, ale postanowiłem zupełnie inaczej zarządzać swoim czasem – tłumaczy swoją decyzję.

– Ostatnio bardzo dużo pracuję i oczywiście bardzo się z tego cieszę, bo kocham to. Ale czasami kosztem pracy zaprzepaszczamy rzeczy, które są jeszcze ważniejsze. Warto sobie pomyśleć: "Kiedy ostatni raz spotkałem się z kimś, kogo bardzo kocham, kto jest moim wielkim przyjacielem?" – radzi rozmówca Anny Popek. – I to jest pierwsze "przewalutowanie", które uprawiam od kilku miesięcy. Mam wielu przyjaciół, których niestety zaniedbuję. I staram się codziennie zadzwonić do kogoś, kogo dawno nie słyszałem, a kto jest bliski mojemu sercu. I to jest coś naprawdę fantastycznego – zdradza.

Stare książki odczytane na nowo

– Jestem specjalistą od zajmowania sobie czasu. Ale niestety zazwyczaj ten czas jest zajmowany przez pracę. I mam takie osiągnięcie, że w ostatnim miesiącu odmówiłem dwóm, bardzo fajnym propozycjom zawodowym. Ale zrobiłem to z pełną premedytacją: dzięki temu mam więcej czasu, aby się spotykać z przyjaciółmi, czytać książki i oczywiście podróżować – opowiada. – Wróciłem też do czytania książek, które czytałem 30-40 lat temu bez zrozumienia, bo byłem młodym człowiekiem. I to jest jakiś kosmos, że czytam "Annę Kareninę" czy " W poszukiwaniu straconego czasu", albo rozmawiam z moimi przyjaciółmi, którzy też dużo czytają i doradzamy sobie, co warto przeczytać, bo tego czasu jest już tak mało.

Podróży ciąg dalszy

– To "przewalutowanie" jest też na rzecz moich podróży, bo jest jeszcze tyle niezwykłych miejsc, których nie znam, chociaż byłem już w 140 krajach. Planuję – mam nadzieję, że mi się uda – skoczyć do Uzbekistanu i Kirgistanu: nie byłem w tych krajach, mam tam znajomych i już nawet kupione bilety – zapowiada.


Posłuchaj

51:45
Tadeusz Chudecki o noworocznym "przewalutowaniu" i swoich podróżach (Leniwe przedpołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Autorka audycji: Anna Popek
Data emisji: 8.01.2023
Godzina emisji: 11.06

pr

Polecane