Cavaliada Poznań 2023 - wielkie emocje i rywalizacja zawodników z 17 krajów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Cavaliada Poznań 2023 - wielkie emocje i rywalizacja zawodników z 17 krajów
Na torze Cavaliady w Poznaniu nie brakuje prawdziwych emocji. W audycji "Leniwe popołudnie" opowiedziała o nich Anna Popek i jej goście. Foto: PR3

Ostatni dzień poznańskiej Cavaliady to rywalizacja najlepszych zawodników z całego świata. Na torze nie brakuje prawdziwych emocji, o czym w audycji "Leniwe popołudnie" opowiedziała Anna Popek i jej goście. 

  • Podczas CAVALIADY Poznań rywalizują ze sobą zawodnicy z 17 krajów. Walczą o pulę nagród przekraczającą milion złotych. 
  • W sobotni wieczór miał miejsce CSI4*-W [10] KONKURS BARIER, o wzrastającym stopniu trudności o nagrodę Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem Polskiego Radia. Nagrodę wręczył Paweł Kwieciński, Dyrektor Programowy Polskiego Radia.
  • Rywalizację zawodników można było już zobaczyć w Warszawie. Kolejne zawody cyklu CAVALIADA Tour odbędą się w Sopocie (1-4.02.2024), a wielki finał – w Krakowie (22-25.02.2024).

Finał Średniej Rundy z rozgrywką (wysokość przeszkód 145 cm) był najważniejszym konkursem trzeciego dnia Cavaliady rozgrywanej w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zawodnicy walczyli o punkty do światowego rankingu oraz o wysokie premie finansowe. Podczas najważniejszych konkursów w pierwszych dwóch dniach biało-czerwoni jeźdźcy nie odgrywali kluczowych ról, w sobotę aż pięcioro Polaków awansowało do rozgrywki.

Finał Średniej Rundy

Jarosław Skrzyczyński na koniu Komboy wygrał w Poznaniu finał Średniej Rundy podczas międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CSI4* W Cavaliada. Tym samym powtórzył swój sukces sprzed trzech tygodni z Warszawy.

- Nie wiedziałem, czy w nim wystartuję, ponieważ nie zakwalifikowałem się do finału. Wycofał się jeden z zawodników i "wskoczyłem" w jego miejsce. Mimo to zastanawiałem się, czy w ogóle pojechać, ostatecznie skorzystałem z tej szansy. Natomiast w rozgrywce przytrafiła mi się przygoda, bowiem koń zgubił podkowę na rozprężalni i nie miałem już czasu oglądać innych przejazdów. Dlatego rozgrywkę jechałem po omacku, ale udało się - opowiadał.

Czytaj także:

Posłuchaj

49:32
Cavaliada Poznań 2023 - wielkie emocje i rywalizacja zawodników z 17 krajów (Leniwe popołudnie/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Cavaliada Poznań

Poznańska Cavaliada to największa jeździecka halowa impreza w Polsce i jedna z najbardziej znaczących w tej części Europy. Dominują skoki przez przeszkody, ale zawodnicy rywalizowali także o Puchar Polski WKKW oraz w powożeniu zaprzęgami parokonnymi. 

  • W sobotę odbyła się aukcja młodych polskich koni. Dziewięć z 14 znalazło nabywców, najdroższe wylicytowano na kwotę ponad 30 tysięcy euro.
  • Aktywnymi uczestnikami aukcji byli zagraniczni zawodnicy, którzy kupili cztery konie.
  • Imprezie towarzyszą targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich z udziałem blisko 200 wystawców. 

IAR/PAP/zch/mat.pras./pg

Polecane