Justyna Biedrawa: piosenki dyktuje mi serce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Justyna Biedrawa: piosenki dyktuje mi serce
Justyna Biedrawa w CzwórceFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Justyna Biedrawa to wokalistka i autorka teksktów, która łączy urokliwy styl spod znaku indie popu z mocno wyrazistymi tekstami. Jej najnowszy singiel to "Całkiem dobrze". - To moja dewiza życiowa i sposób na radzenie sobie z  przeciwnościami losu - mówi artystka.

Tata od muzyki

- Jestem dziewczyną z gór. Pochodzę z Beskidów, tam mieszkam i zbieram inspiracje, choć jestem także w Krakowie - opowiada singersongwriterka. - Nigdy nie byłam w szkole muzycznej, nad czym ubolewam, ale nie miałam takiej możliwości, bo w moich okolicach nie było takiej placówki. Muzyki uczył mnie tata. I jestem mu wdzięczna za luz i improwizację.

Podsumowanie 2022 roku

Najnowszy singiel artystki - "Całkiem dobrze" - to w pewnym sensie posumowanie 2022 roku. - Z mojej perspektywy to był dobry czas, przede wszystkim jeśli chodzi o działalność muzyczną. Ale "całkiem dobrze" to jest też moja forma radzenia sobie z trudnymi sytuacjami - wyjaśnia rozmówczyni Kasi Dydo. - Jeśli natomiast chodzi o takie prawdziwe podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, to zrobiłam je, ale w pamiętniku. Tam, gdzie zbieram własne myśli. W ogóle jestem z tych osób, które wolą podsumowywać, niż robić plany na przyszłość.

Piosenki na intuicję i serce

Artystka przyznaje, że pod względem wydawniczym nie był to bogaty rok, ale pod względem rozwoju twórczego - bardzo udany. - Przez długi czas byłam przyblokowana przez moje wyobrażenie o tym, czego oczekują ode mnie słuchacze. Mocno skupiłam się na tym, co powinnam, a nie co chcę tworzyć - wspomina gość Czwórki. - W 2022 roku musiałam wszystko na nowo sobie poukładać w głowie i doszłam to tego, że najważniejsze są moja intuicja i serce. Poza tym udało mi się nawiązać sporo ciekawych kontaktów i zagrałam pierwsze autorskie koncerty.

Kiedy debiutancka płyta artystki?

Justyna Biedrawa nie ma jeszcze gotowej debiutanckiej płyty, ale przyznaje, że napisała już tyle piosenek, że powinna już ją wydać. - To była moja pierwsza refleksja po koncertach, że mam już dużo materiału - śmieje się artystka. - Druga dotyczyła słuchaczy i ich reakcji na moją muzykę. Okazało się, że jestem ich w stanie zainteresować swoją twórczością, nie wspierając się przy tym coverami. Co zatem sprawia, że wokalistka zwleka z wydaniem albumu? - Patrząc na moją sytuację i miejsce na scenie, wydaje mi się, że nie ma jeszcze takiej potrzeby. Wolę skupiać się na singlach, ewentualnie EP-ce - dodaje wokalistka.  

Justyna Biedrawa - Całkiem dobrze (Official Video) | Justyna Biedrawa

Posłuchaj

18:21
Justyna Biedrawa o premierowym singlu i planach na przyszłość (Stacja Kultura/Czwórka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Justyna Biedrawa (wokalistka i autorka tekstów)

Data emisji: 04.01.2022

Godz. emisji: 10.15

kul/kor

Polecane