Kosmiczna aktywność na blokowisku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kosmiczna aktywność na blokowisku
Foto: Glow Images/East News

To jest klatka inna niż wszystkie. Już samo wejście zapowiada, że nie będzie zwyczajnie.

Posłuchaj

Teoria bąbla
+
Dodaj do playlisty
+

- Ona jest niezwykła, jak na statku kosmicznym – cieszą się dzieci tu mieszkające. Srebrne ściany, srebrny sufit, okna na całej wysokości ściany, dobrane lampy. Ze starego wystroju zostały tylko skrzynki na listy.

Michał Mioduszewski, psycholog, mieszka w sąsiednim bloku. Zauważa zmiany w życiu Bródna, jednej z warszawskich dzielnic. Starzy mieszkańcy się wyprowadzają, nowi wynajmują tylko przez jakiś czas. Wszyscy się spieszą, przemykają. – Dzięki temu, że ta klatka jest taka spektakularna w swoim wyglądzie, ludzie się tu zatrzymują. A jak się zatrzymują zaczynają myśleć, reagować, a to już jest dobry początek – mówi.

Ta klatka była najbardziej zaniedbaną w najbliższej okolicy, być może dlatego wybrał ją Paweł Althamer, rzeźbiarz i performer, który mieszka na jednym z pięter. – To człowiek wielu pasji, bardzo zdeterminowany w swoim działaniu – dodaje Michał, który od ukończenia studiów współpracuje z artystą.

Na klatce jest siedzisko, można się zatrzymać, porozmawiać. Ale atrakcji jest więcej …

- A przy ich okazji można z sąsiadami herbatkę wypić, z sokiem malinowym, ciągle coś się dzieje – cieszą się mieszkańcy. I nawet nikt nie narzeka na hałas. Wszystko tu odbywa się pod hasłem "Wspólna sprawa".

Na czym polega teoria bąbla? Jakie atrakcje zaoferować może klatka w bloku? Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Reportaż "Teoria bąbla" przygotowała Urszula Żółtowska-Tomaszewska.

Reportaży można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 18.15. Zapraszamy.

Naszych reportaży mogą Państwo również słuchać na stronie internetowej Studia Reportażu i Dokumentu.

Zapraszamy też na naszą stronę na Facebooku!

(asz)

Polecane