Debata "Miejsce Niemiec we współczesnej Europie i świecie"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Debata "Miejsce Niemiec we współczesnej Europie i świecie"
plakatFoto: mat. prasowe

W najbliższy piątek odbędzie się debata o roli Niemiec w kontekście nowej wojennej rzeczywistości. Radio Poznań wspólnie z Instytutem Zachodnim, Fundacją Polska Wielki Projekt, oraz Stowarzyszeniem Twórcy dla Rzeczypospolitej organizuje spotkanie naukowe o nazwie "Miejsce Niemiec we współczesnej Europie i świecie"

Na Zamku Królewskim w Poznaniu debatować będą przedstawiciele świata nauki, mediów i polityki. W programie przewidziano dwa panele na temat przywództwa Niemiec – pierwszy w kontekście moralnym, drugi w politycznym.

W pierwszej dyskusji moderowanej przez prof. Cezarego Kościelniaka udział wezmą profesorowie Andrzej Przyłębski i Zdzisław Krasnodębski oraz redaktor Henryk Broder. Drugą dyskusję, o kontekście politycznym niemieckiego przywództwa, moderować będzie dyrektor Instytutu Zachodniego, dr Justyna Schulz. Panelistami będą profesorowie Grzegorz Kucharczyk i Bogdan Musiał oraz dr Krzysztof Rak.

Debata "Miejsce Niemiec we współczesnej Europie i świecie" rozpocznie się w piątek, 2 grudnia, o godzinie 13.00 na Zamku Królewskim w Poznaniu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

kor

Polecane