Maratony teatralne w zabytkowych Gardzienicach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Maratony teatralne w zabytkowych Gardzienicach
Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" to instytucja kultury o charakterze autorskim.Foto: mat. promocyjne Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice"

Teatralne spektakle można oglądać w zabytkowych obiektach kompleksu pałacowo–parkowego w Gardzienicach, który istnieje już kilkaset lat. O tych wyjątkowych spotkaniach w audycji "Zapraszamy na weekend" opowiadała aktorka Joanna Holcgreber.

Urokliwe miejsce dla ludzi teatru i turystów

Przed każdym wydarzeniem można również zwiedzać wystawy usytuowane na terenie pałacu, a także spacerować po Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice", w tym podziwiać atrakcje ogrodu magicznego oraz japońskiego. – To miejscowość na Lubelszczyźnie i tutaj nasz teatr funkcjonuje od 1977 roku. Na początku to była praca w jednej małej sali, z czasem dzięki wspólnej determinacji wielu ludzi udało się zaopiekować tym obiektem, który w latach 80. i 90. popadał w ruinę. Miejsce jest urokliwe, odwiedzają nas nie tylko ludzie zainteresowani teatrem, ale również turyści – mówiła aktorka.

Czytaj też:

Trzy spektakle (a ściślej mówiąc dwa i 3/4)

Joanna Holcgreber opowiedziała o programie tegorocznych spotkań. – W tej edycji pokażemy trzy widowiska, a ściślej mówiąc dwa i 3/4. Zaczniemy od scen z dużego spektaklu, którego akcja toczy się w X wieku, a zrealizowaliśmy go z norweskim teatrem Stella Polaris. Później, po przerwie, już w innej sali zaprezentujemy "Ifigenię w Aulidzie" według Eurypidesa z muzyką Zygmunta Koniecznego. Następnie pokażemy "Wesele" Wyspiańskiego w naszej największej sali, czyli w Spichlerzu. Wszystkie spektakle wyreżyseruje Włodzimierz Staniewski – powiedziała.


Posłuchaj

5:48
Maratony teatralne w zabytkowych Gardzienicach (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi:
 Piotr Firan
Gość: 
Joanna Holcgreber (aktorka teatru Gardzienice)
Data emisji:
25.11.2022
Godziny emisji:
12.32

mo/kor

Polecane