Piłkarskie emocje i sportowa otoczka. Gorące komentarze po meczu Polska – Meksyk

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piłkarskie emocje i sportowa otoczka. Gorące komentarze po meczu Polska – Meksyk
Polscy kibice dopingujący naszą drużynę podczas mistrzostw świata w KatarzeFoto: PAP/EPA/Noushad Thekkayil

To były wielkie sportowe emocje. Bezpośrednio po meczu Polska – Meksyk w "Klubie Trójki" zaprosiliśmy na podsumowanie zmagań piłkarskich. W audycji pojawiły się komentarze kibiców, a także artystów i dziennikarzy, którzy opowiedzieli, jak widzą świat futbolu oraz gdzie jest granica między sportowcem a celebrytą. 

Polska bezbramkowo zremisowała z Meksykiem i nadal liczy się w grze o fazę pucharową katarskiego mundialu. To był trudny mecz. Nie tylko dla piłkarzy, ale też dla zwykłego kibica. Do przerwy Biało-Czerwoni nie oddali ani jednego celnego strzału. Po przerwie dwa  jeden z rzutu karnego i drugi Jakuba Kamińskiego już w doliczonym czasie gry. W "Klubie Trójki" miłośnicy piłki rozmawiali o sportowych emocjach i piłkarskim świecie. 

– Piłka i rock’n’roll idą ze sobą w parze nie od dziś. Od rana byłem postawiony na baczność. Oglądałem mecz naszej grupy. To było ważne spotkanie, jak bardzo, jeszcze się okaże – powiedział w "Klubie Trójki" Marek Wiernik, dziennikarz muzyczny Trójki i zapalony kibic. 

– W mojej opinii trochę tego rock’n’rolla zabrakło. Jestem niedzielnym kibicem, co oznacza, że uruchamiam się w momencie, gdy w mistrzostwach grają Polacy. W pozostałe dni piłka mogłaby dla mnie nie istnieć. To sprawa narodowa. W tej sytuacji, mistrzostw, jestem strasznie rozemocjonowany. Mogę powiedzieć tylko tyle, że w momencie stwierdzenia karnego, wyszedłem do kuchni, żeby tego nie widzieć. Miałem jednak ogromną nadzieję, że wszystko się uda. Uważam, że ten brak gola źle rokuje. Jeśli tej klasy napastnik nie wykonuje takiego rzutu, to raczej zła wróżba – mówił Dariusz Kordek, aktor.

Emocje kibiców

– Ten mecz był dziwny. Ogólnie nie jestem wielkim fanem piłki, ale wielu piłkarzy znam osobiście. Jeździłem też po świecie z reprezentacją artystów, gdzie graliśmy w piłkę. Trochę więc znam to środowisko. Nie jestem jednak fanem-ekspertem. Mogę tylko powiedzieć, że bardzo liczyłem na tę bramkę, bo Robertowi się to zwyczajnie należy. Wykonał ogromną pracę i ma na sobie wielką presję, taką ogólnopolską. Ta presja jest zrozumiała. Jest w końcu człowiekiem, piłkarzem, jednym z najlepszych na świecie, i osiągnął naprawdę wiele. Gdy widziałem to jego westchnięcie, zobaczyłem, że coś jest nie tak. To naprawdę ogromna presja – zaznaczył Rafał Brzozowski, muzyk i wokalista. 

– W tej chwili wielu bramkarzy broni rzuty karne i wielu piłkarzy światowej klasy ich nie strzela. W tej chwili nie jest to jednoznaczne, że karny równa się bramce. Robert Lewandowski należy do piłkarzy, którzy strzelali bezbłędnie przez wiele lat. Oddał 79 strzałów, z czego 71 trafionych, w meczach ligowych. Dwa lub trzy tygodnie temu w Barcelonie Lewandowski nie strzelił karnego i to było trochę prawo serii. Może chciał coś zmienić. Uważam, że chodzi o pewne przełamanie się. Pamiętajmy, że różnie się dzieje, a nawet najwyższej klasy maszyna czasami się zatnie. Nie rozpaczałbym – podsumował Marek Wiernik.


Posłuchaj

50:56
Piłkarskie emocje i sportowa otoczka . Gorące komentarze po meczu Polska-Meksyk (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Polskie Radio – oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 – zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.
polskieradio24.pl polskieradio24.pl

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Magdalena Drohomirecka
Goście: Rafał Brzozowski (wokalista), Dariusz Kordek (aktor), Marek Wiernik (dziennikarz muzyczny Radiowej Trójki)
Data emisji: 22.11.2022
Godzina emisji: 21.08

polskieradio.pl/gs/kor/zch

Polecane