Pierwszy mecz Biało-Czerwonych w Katarze. Zremisowaliśmy z Meksykiem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pierwszy mecz Biało-Czerwonych w Katarze. Zremisowaliśmy z Meksykiem!
Edson Alvarez I Robert Lewandowski podczas meczu na Stadionie 974 w Dosze.Foto: PAP/EPA/Noushad Thekkayil

Mecz Polska-Meksyk zakończył się bezbramkowym remisem. Mecz komentowali z Kataru dziennikarze Polskiego Radia: Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk. W czterogodzinnej audycji specjalnej również rozmowa przedmeczowa z Marcinem Dorną – dyrektorem sportowym Polskiego Związku Piłki Nożnej, relacje przedmeczowe i pomeczowe korespondenta Polskiego Radia Jana Pachlowskiego z Meksyku.

Na Stadionie 974 w Dosze Biało-Czerwoni zremisowali bezbramkowo z Meksykiem w meczu grupy C. Polacy mogli zwyciężyć, ale Robert Lewandowski zmarnował rzut karny w drugiej połowie. Pod koniec spotkania okazję do zapewnienia zwycięstwa Polakom miał również Grzegorz Krychowiak, jednak po jego strzale piłka powędrowała ponad bramką.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial – Katar 2022 <<<


Po spotkaniu selekcjoner Czesław Michniewicz przyznał, że nie ma pretensji do Roberta Lewandowskiego. - Jeżeli remisujesz, a miałeś jedenastkę, to zawsze będzie niedosyt. Takie rzeczy się zdarzają. Nikt nie ma pretensji do Roberta. Czasami tak bywa. To są niesamowite emocje - mówił Michniewicz.

Selekcjoner polskiej kadry przedstawił również swoją ocenę spotkania w Dosze. - To był bardzo zamknięty mecz. Wynik determinował zachowanie na boisku [...] Blokowaliśmy ich, a sami czekaliśmy na swoje szanse. Szkoda tego rzutu karnego - tłumaczył Czesław Michniewicz.


Czytaj także: 


Posłuchaj

2:35:49
Polska - Meksyk. Sportowe emocje w "Trzeciej stronie Mundialu" (Trzecia strona Mundialu/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.

Zobacz też: Mundial na antenach Polskiego Radia - specjalne audycje i relacje


polskieradio24.pl

***

Tytuł audycji: Trzecia strona mundialu
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski i Piotr Łodej
Data emisji: 22.11.2022
Godzina emisji: 16.05

pr/rk/IAR/zch

Polecane