Luz, czapka i dodatek w modnym kolorze. Oto prawdziwy "styl drwala"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Luz, czapka i dodatek w modnym kolorze. Oto prawdziwy "styl drwala"
"Styl drwala" to przede wszystkim więcej luzu w wyglądzieFoto: shutterstock/Max kegfire

Już od blisko dekady w męskiej modzie króluje "styl drwala" i różne wariacje na ten temat. Ale co to naprawdę znaczy? Czy konieczna jest broda, kraciasta koszula i robocze spodnie? Okazuje się, że nie. Siekierę też można już odłożyć tam, gdzie jej miejsce, czyli do drewutni.

  • Jak podkreślają styliści, "styl drwala" to przede wszystkim więcej swobody w ubieraniu się. Ważne są również dodatki
  • W najbliższym sezonie modne będą też mocne, energetyczne kolory

Moda na luzie

W modzie "styl drwala" jest ogólnie określany jako bardziej męski. I dotyczy nie tylko ubioru, ale całego wyglądu mężczyzny, zaczynając od brody i dłuższych, trochę niechlujnych, ale w tym pozytywnym znaczeniu, włosów – opisuje Agnieszka Krajewska, stylistka i antropolog kultury. – To bardziej nonszalancki styl, niż ten, który był przed dekadą, czyli bardzo dopracowany, wymuskany mężczyzna w wąskich rurkach – wskazuje.

– Do tego czapka, która jest wyznacznikiem stylu drwala. Taka moda powinna się w naszym kraju dobrze przyjąć, bo mamy klimat na taki styl. Ale niestety stwierdzam, że w Polsce moda męska w ogóle kuleje – dodaje.

Więcej dodatków, więcej kolorów!

Nie chodzi wyłącznie o strój, ważne są także dodatki. Przy czym, uwaga – buty to jest dodatek, czapka również. – Dodatki dobudowują stylizację: wiedzą o tym Włosi, Hiszpanie, Francuzi. Oni, budując cała stylizację, przede wszystkim myślą o dodatkach: np. o ich kolorze. Bo kolor to także jest dodatek. I to pojawia się teraz w trendach – tłumaczy rozmówczyni Piotra Firana. – Polskiego mężczyznę może przerazić to, co teraz proponują nawet sieciowe sklepy: pojawia się energetyczny kolor, czyli pomarańczowy, troszkę fioletu. Młodzi ludzie przeciwnie, oni czują się Europejczykami i nie rozróżniają Włochów, Hiszpanów, Polaków – zapewnia.

Być ubranym, nie przebranym

– Najważniejsze to budować własny styl: być ubranym, nie przebranym. To widać, kiedy ktoś jest przebrany – on się źle w tym czuje, wygląda, jakby pozował do zdjęcia. Natomiast jeżeli ktoś jest dobrze ubrany, czuje się świetnie, wtedy nie widać tego ubrania – widać człowieka – wskazuje Trójkowy gość.

Przeczytaj także


Posłuchaj

10:17
Męska moda w Polsce mocno kuleje (Bed and breakfest/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Bed and breakfast
Prowadzący: 
Piotr Firan
Gość:
Agnieszka Krajewska (stylistka, antropolog kultury)
Data emisji:
12.11.2022
Godzina emisji:
7.17, 7.26

pr/kor

Polecane