Stadion lekkoatletyczny bez tajemnic. Jak z niego korzystać?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Stadion lekkoatletyczny bez tajemnic. Jak z niego korzystać?
Stadion lekkoatletyczny rządzi się swoimi prawami, trzeba je znać, żeby móc w pełni cieszyć się, z tego, co oferujeFoto: Shutterstock/Lucky Business

– Dziś tematem przewodnim są stadiony lekkoatletyczne, które są fundamentem naszej akcji "Biegam, bo lubię". Dzięki niej od ponad dekady można trenować pod okiem profesjonalnych trenerów w całym kraju. Są tacy, którzy idą naszym tropem i popularyzują bieganie po bieżni, tak jak Magda Sołtys i Paulina Kalinowska z Fundacji "Zdrowy ruch" – mówił, zapraszając na audycję, Krzysztof Łoniewski.

– Chcemy pokazać na mapie Polski te obiekty, które są dobre do trenowania, otwarte dla biegaczy, na których możecie trenować czy u siebie w mieście, czy kiedy pojedziecie na wakacje, w delegację. Gdzie zawsze możecie sobie potrenować bezpiecznie, przyjaźnie. Po to właśnie jest ta akcja. Stworzyliśmy stronę stadionyprzyjaznebiegaczom.pl – opowiada jedna z gości audycji "Biegam, bo lubię". Znajduje się na niej m.in. interaktywna mapa z obiektami w całym kraju. 

Co oferują poszczególne stadiony?

Jak dodaje druga z rozmówczyń, projekt ma dwa wymiary. – Pierwszy to ukazanie mapy ze specyfikacją obiektów, czyli udogodnieniami, które są na danym stadionie. Ile jest torów, czy wejście jest darmowe, czy płatne, czy jest toaleta, parking, oświetlenie itp. Drugi wymiar jest edukacyjny. Chcemy zmienić przekonanie, że stadion lekkoatletyczny jest tylko dla zawodowców. Obiekt jest dla wszystkich i każdy może z niego korzystać w godzinach jego otwarcia i zgodnie z jego dostępnością – mówi. 


Posłuchaj

5:10
Stadion lekkoatletyczny bez tajemnic. Jak z niego korzystać? (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 Przeczytaj także:

Ważna jest też edukacja w kontekście użytkowania samego stadionu. – Jest on jak jezdnia. Trzeba nauczyć, po których torach biegać, żeby sobie nie przeszkadzać. Stadion zazwyczaj ma 8 torów po 400 metrów, więc pomieszczą się wszyscy, ale żeby żyli ze sobą w zgodzie, trzeba wiedzieć, jak z niego korzystać – podkreśla gość "Biegam, bo lubię". 

JAK BIEGAĆ NA BIEŻNI LEKKOATLETYCZNEJ🔥🔥/MATNER RUNNING TEAM trener biegania Wrocław

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 13.10.2022
Godzina emisji: 11.23

gs/kor

Polecane