Wybory we Włoszech, sukces Giorgii Meloni. Fogiel: jesteśmy dobrej myśli, jeśli chodzi o współpracę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jeżeli chodzi o współpracę z Giorgią Meloni, która ma największe szanse na zostanie premierem, to jesteśmy dobrej myśli. Współpracujemy od jakiegoś czasu w ramach Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Przywódczyni zwycięskiej w wyborach parlamentarnych partii Bracia Włosi Giorgia Meloni oświadczyła, że wyborcy dali jasny sygnał dla przywództwa centroprawicy.  To noc dumy, to czas odpowiedzialności  mówiła w sztabie swego ugrupowania.

Radosław Fogiel, który był gościem radiowej Trójki, podkreślił, że "zawsze jest dobrą wiadomością, jeżeli partia zrzeszona w naszej frakcji w europarlamencie wygrywa wybory".

– Liczymy na rząd, który będzie miał taki pogląd na funkcjonowanie Unii Europejskiej, jaki jest zapisany w traktatach. Unia powinna być zrzeszeniem państw członkowskich. Nie powinna uzurpować sobie dodatkowych kompetencji – tłumaczył.

Burza po słowach Ursuli von der Leyen. "Próba wpłynięcia na włoskich wyborców"

Rzecznik PiS odniósł się również do słów Ursuli von der Leyen, która powiedziała, że "jeżeli po wyborach parlamentarnych sprawy we Włoszech pójdą »w trudnym kierunku«, Komisja Europejska »ma narzędzia«, jak w przypadku Polski i Węgier".

Posłuchaj

13:27
Fogiel o wyborach we Włoszech (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Warta uwagi jest reakcja włoskiej klasy politycznej na wypowiedź szefowej KE. W przeciwieństwie do tego, co robi opozycja w Polsce, przedstawiciele socjaldemokracji we Włoszech byli oburzeni i mówili, żeby zostawić wolność wyboru – dodał.

Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Radosław Fogiel (rzecznik PiS)
Data emisji: 26.09.2022
Godzina emisji: 08.45

Trójka/pb

Polecane