Raport o stratach wojennych. Stanisław Karczewski: słowa krytyki opozycji są całkowicie chybione

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Trzeba było ten raport zrobić i bardzo dobrze, że powstał. Bardzo dobrze, że w symbolicznym miejscu i symbolicznym czasie został opublikowany - kiedy to 80 lat temu na śpiące miasteczka spadły niemieckie bomby - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia senator PiS Stanisław Karczewski.

Senator PiS pytany o szanse na otrzymanie przez Polskę odszkodowań od Niemiec stwierdził, że jest to raport "na który czekaliśmy i jest on potrzebny". – Słowa krytyki, jakie płyną ze strony opozycji, są całkowicie chybione – dodał.

– Czy są szanse? Gdyby nie było raportu, to nie byłoby żadnych szans. Trzeba było ten raport zrobić i bardzo dobrze, że powstał. Bardzo dobrze, że w symbolicznym miejscu i symbolicznym czasie został opublikowany – kiedy to 80 lat temu na śpiące miasteczka spadły niemieckie bomby – stwierdził Karczewski. 

>>>Raport ws. strat wojennych Polski zaprezentowany. Zobacz, co zawiera<<<

Stanisław Karczewski podkreślił, że w procesie upominania się o reparacje wojenne od Niemiec powinna zostać zastosowana każda droga: zarówno dyplomatyczna, jak i prawna. 

Recepta na inflację

Senator PiS odniósł się do słów Radosława Sikorskiego, który stwierdził, że najlepszym sposobem na walkę z wysoką inflacją będzie powrót Polski na ścieżkę wejścia do strefy euro. 

– To jest absolutnie błędne stwierdzenie. Wejście teraz do strefy euro spowodowałoby wzrost cen, i to wielokrotnie do tego, co obserwujemy. To nie tędy droga – wyjaśnił. Dodał, że "Prawo i Sprawiedliwość będzie stało na straży polskiej złotówki". 

Karczewski podkreślił, że dzięki wszelkiego rodzaju tarczom i programom "polski rząd uchronił miliony miejsc pracy". – Jesteśmy przeciwnikami wejścia Polski do strefy euro. Jest to niewłaściwe i szkodliwe dla Polski – podsumował.

Stanisław Karczewski w rozmowie mówił także o walce z inflacją, działaniach rządu w tym zakresie oraz zapowiedziach Donalda Tuska dotyczących aborcji i poglądów posłów opozycji w tym zakresie. 

Posłuchaj

13:20
Stanisław Karczewski: jesteśmy przeciwnikami wejścia Polski do strefy euro. Nam się to nie opłaca, to jest szkodliwe dla Polski (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Audycja: Salon Polityczny Trójki
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)
Data emisji: 2.09.2022
Godzina emisji: 8.45

as/pr

Polecane