Czy talent wystarczy, by przeżyć? Dramat "Brama" na Scenie Teatralnej Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy talent wystarczy, by przeżyć? Dramat "Brama" na Scenie Teatralnej Trójki
Prace nad słuchowiskiem "Brama"Foto: P. Aksiuto

W słuchowisku „Brama” poznajemy historie rodzeństwa Emmy, utalentowanej malarki, i Michela, wirtuoza skrzypiec, wychowujących się w biednej, mazurskiej rodzinie. Za sprawą nauczyciela i lokalnych władz powiatowych młodzi artyści zostają stypendystami programu kształcenia nowych kadr narodowych socjalistów III Rzeszy, powstałego, by wspierać szczególnie uzdolnioną młodzież miasteczek i wsi Prus Wschodnich. Rodzeństwo zdaje egzaminy i pod koniec wakacji wyjeżdża do Królewca.

Na dzisiejszy Kaliningrad, pod koniec sierpnia, wojska alianckie zrzucają ok. 1000 sztuk bomb burzących i zapalających. Życie Emmy i Michela zamienia się dramat. Czy odnajdą w sobie wystarczające pokłady sił, czy talent wystarczy, by przeżyć i gdzie jest tytułowa „brama” do wolności?

Autorem słuchowiska jest Robert Wasilewski, jego inspiracją była niezwykła historia opowiedziana przez rdzenną mieszkankę Jeleniowa – jednej z podszczycieńskich wsi. Główne role w słuchowisku zagrali pochodzący z Warmii i Mazur Katarzyna Dąbrowska i Michał Brzoska. W pozostałych rolach usłyszycie: Barbarę Prokopowicz, Mariana Czarkowskiego, Marcina Kiszluka, Jarosława Cupriaka, Wojciecha Grochowalskiego oraz Martę Bocianiak.


Prace nad słuchowiskiem "Brama" Prace nad słuchowiskiem "Brama"

***

Robert Wasilewski "Brama"

Reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

Reżyseria dźwięku: Andrzej Brzoska – Polskie Radio S.A.

Producentem słuchowiska jest Radio Olsztyn S.A. Słuchowisko zostało nagrane w Stodole "Chochół" Nadleśnictwa Spychowo.

Polecane