Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 na antenie Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 na antenie Trójki
Festiwal Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Słuchaj relacji na antenie Trójki Foto: Radosław Kazimierczak/PR

Specjalne audycje, mobilne studio, transmisje na żywo, wywiady – to wszystko czeka słuchaczy Trójki podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022. Wielkie święto nowoczesnej muzyki trwa do 24 lipca.

Moderat, The Cinematic Orchestra, Ralph Kaminski, Fisz Emade Tworzywo i Trupa Trupa – to tylko kilka nazw spośród długiej listy artystów, którzy uświetnią swoimi występami tegoroczną edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice, organizowanego pod patronatem radiowej Trójki. Podczas imprezy, która odbywa się w dniach 2124 lipca, dziennikarze Trójki – Justyna Grabarz, Paweł Turski oraz Piotr Firan – na bieżąco informują słuchaczy o przebiegu wydarzeń prosto z festiwalu.

Nowa muzyka o różnych porach dnia i nocy

Już od czwartku w audycjach "Trójka przed południem" (godz. 9.00–12.00) i "W tonacji Trójki" (godz. 19.00–21.00) można było posłuchać najbardziej aktualnych informacji z festiwalowego miasteczka. W piątek audycję "Zapraszamy na weekend" (godz. 10.0013.00) Piotr Firan poprowadził prosto ze studia plenerowego w Katowicach - usłyszeliśmy o atrakcjach Górnego Śląska, w programie znalazły się m.in. rozmowy o postindustrialnych miejscach, regionalnej kuchni i obiektach, które warto zobaczyć.

Tego samego dnia Justyna Grabarz zaprosiła na specjalne wydanie "Festiwalowego weekendu w Trójce" (godz. 22.00–00.00). – Z niecierpliwością czekam na koncerty zagranicznych gwiazd, takich jak The Cinematic Orchestra czy Moderat, ale również polskiej grupy Trupa Trupa. Jestem przekonana, że występy nie zawiodą moich oczekiwań, a ich niezwykły klimat spróbuję oddać państwu podczas audycji – mówi dziennikarka Trójki.

O festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice można było posłuchać także w sobotnich audycjach: "Bed & Breakfast" (godz. 6.00–9.00) oraz "LPT po godzinach"(10.00–12.00). Z  prowadzącymi, wprost z festiwalu spotkamy się także w audycji "Departament rytmu" (20.00–00.00), a w nocy z soboty na niedzielę w "Festiwalowym weekendzie w Trójce" (godz. 00.0002.00) specjalną audycję z Katowic poprowadzi Justyna Grabarz.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z największych polskich festiwali, który został zainaugurowany w 2006 roku. Co roku przyciąga on wielbicieli muzyki z pogranicza jazzu i elektronicznej muzyki tanecznej. Program artystyczny i niebanalne lokalizacje sprawiają, że Tauron jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich festiwali.

mat. prasowe / kc

Polecane