"Nauczył mnie wszystkiego". Relacja, która kształtuje nasze życie [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Nauczył mnie wszystkiego". Relacja, która kształtuje nasze życie [POSŁUCHAJ]
Wspólne pasje i aktywności pomagają zbudować dobrą, trwającą całe życie relacjeFoto: Shutterstock

– Mieć takiego tatę, to jest duma. Nigdy nie mówiłem "ojciec", tylko zawsze "tato" czy "tatuś". Był wspaniałym stolarzem. Nauczył mnie wszystkiego. Moim najlepszym prezentem na Gwiazdkę był zrobiony przez niego wóz strażacki z drewna – opowiada jeden z bohaterów reportażu. 

Rozmówca Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej wspominał, jak tata uczył go później stolarki. Dziś sam robi meble piękne, gładkie, choć wykonane bez lakieru. Wakacje z tatą to także czas na rozwijanie pasji, ale w każdej sytuacji bezpieczeństwo było na pierwszym miejscu, jak wtedy, kiedy na mazurskim jeziorze Mamry złapał ich sztorm. – Ani razu nie czułem cykora, a to dlatego, że był przy mnie mój tato – wspomina. 


Posłuchaj

10:15
Relacja budowana z miłością. O znaczeniu ojcostwa (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jak dzielić się pasją?

– Uwielbiałem robić to, co tata, tym bardziej, że on mnie zachęcał do tego, żebym mu pomagał. Nauczył mnie wszystkiego. Był dla mnie wzorem – wspomina. Jak dodaje, choć tata na pewno miał swoje pragnienia co do jego wyborów, jednak zawsze to jemu pozostawiał wybór. 

Czytaj także: 

Dzień Ojca, w Polsce obchodzony 23 czerwca, jest wyrazem szacunku i wdzięczności za wsparcie oraz trud włożony w wychowanie dzieci. Obchody zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, a w Polsce  w 1965 roku. W różnych krajach Dzień Ojca obchodzi się w innych terminach. Na przykład we Włoszech, w Hiszpanii i Portugalii jest to 19 marca, czyli dzień świętego Józefa, a w Turcji, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie – trzecia niedziela czerwca. 

***

Tytuł reportażu: "Tata"
Autorka reportażu: 
Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 
23.06.2022
Godzina emisji: 
18.45

gs

Polecane