Opole w pigułce – muzyczna wizytówka święta polskiej piosenki

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Opole w pigułce – muzyczna wizytówka święta polskiej piosenki
Krystian Ochman zaśpiewał w Opolu i w "Serdecznych dźwiękach"Foto: PAP / Krystian Ochman

W tym wydaniu audycji wróciliśmy wspomnieniami do koncertów "Premier" i "Debiutów" dwóch ostatnich edycji festiwalu w Opolu. Zaśpiewali m.in. Basia Giewont, Krystian Ochman i Magdalena Meg Krzemień.

"Serdeczne dźwięki" rozpoczął duet Kasia Moś & Jarecki z utworem "Dobre moce", pochodzącym z koncertu "Premiery" 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który odbył się we wrześniu 2021 roku. Chwilę później za mikrofonem stanęła Weronika Szymańska, by zaśpiewać piosenkę "Pióra" – to już było wspomnienie tegorocznego festiwalu, a konkretnie jego części pod nazwą "Debiuty". W tej samej kategorii w szranki stanęła Magdalena Meg Krzemień, która wyśpiewała sobie Nagrodę im. Anny Jantar, czyli popularną "Karolinkę". Jej utwór "Od dzisiaj" usłyszeliśmy w audycji nieco później.

Na playliście nie mogło zabraknąć piosenki "Nie bede", która przyniosła Basi Giewont nagrodę Programu 3 Polskiego Radia dla najlepszej debiutantki tegorocznego festiwalu. Pochodząca z Zakopanego wokalistka miała już okazję występować dla wielotysięcznej publiczności podczas czeskiego festiwalu Top Fest, jednak – jak zapewniała w rozmowie z Trójką – nic nie jest w stanie przebić emocji towarzyszących występowi w Opolu. – To jest historia piosenki, bycie tutaj ze swoją twórczością to jest naprawdę coś wyjątkowego – mówiła artystka.

Mateusz Krautwurst sięgnął również po twórczość niedawnych gości "Serdecznych dźwięków", czyli duetu Martin Lange. W ubiegłym roku na koncercie "Premiery" zagrali oni kawałek zatytułowany "Kłamiesz". Mieli jednak bardzo mocną konkurencję m.in. w osobie Krystiana Ochmana, który zgarnął nagrodę publiczności za piosenkę "Prometeusz", zaprezentowaną w drugiej części wieczornej audycji.


Posłuchaj

50:45
Opole w pigułce (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Kasia Moś & Jarecki – "Dobre moce"
 2. Weronika Szymańska – "Pióra"
 3. Basia Giewont – "Nie bede"
 4. Chemia – "Jednak jesteś"
 5. Marien – "Sama"
 6. Ania Byrcyn – "Chowam się"
 7. Marie – "Babyhands"
 8. Franek Barnowski – "Dom"
 9. Martin Lange – "Kłamiesz"
 10. Sonia Maselik – "Tylko tu"
 11. Karolina Lizer & Bum Bum ORKeSTAR – "Czysta woda"
 12. Ochman – "Prometeusz"
 13. Anka – "Z każdą chwilą złą"
 14. Magdalena Meg Krzemień – "Od dzisiaj"
 15. Bartek Królik – "Zakochana"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 20.06.2022
Godzina emisji: 23.07

kc

Polecane