Bydgoszcz pamięta Andrzeja Zauchę. Wielki finał festiwalu "Serca Bicie"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bydgoszcz pamięta Andrzeja Zauchę. Wielki finał festiwalu "Serca Bicie"
Opole 1989. Piosenkarka i aktorka Monika Borys piosenkarz Andrzej Zaucha Foto: PAP/Krzysztof Świderski

"Byłaś serca biciem", "Jak na lotni" czy "Czarny Alibaba" – to tylko kilka przykładów niezapomnianych piosenek, które pozostawił po sobie Andrzej Zaucha. W poniedziałek 9 maja w Bydgoszczy odbędzie się wielki koncert poświęcony pamięci tego wyjątkowego artysty.

Festiwal "Serca Bicie" ma już kilkunastoletnią tradycję. Tegoroczna, czternasta edycja będzie miała swój finał w najbliższy poniedziałek w Operze Novej w Bydgoszczy. W roli gwiazd koncertu galowego wystąpią artyści, którzy mieli już okazję wziąć udział we wcześniejszych odsłonach festiwalu, tacy jak Ewa Bem, Kayah czy Mieczysław Szcześniak.

Podczas koncertu nie zabraknie elementów związanych z wojną toczącą się za naszą wschodnią granicą. Jako gość specjalny zaśpiewa zwyciężczyni konkursu Eurowizji 2016 Jamala, a dziesięć procent przychodów ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczone na pomoc Ukrainie. Dodatkowo na miejscu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na ten sam cel.

Szansa dla debiutantów

W pierwszej części koncertu swe umiejętności zaprezentują młodzi wokaliści, którzy walczyli o wejście do wielkiego finału już od marca. Dla niektórych z nich może to być przepustką do wielkiej kariery, tak jak to było w przypadku Darii Zawiałow, która w 2016 roku zgarnęła tutaj Złotą Nagrodę oraz dodatkowo Nagrodę Publiczności.

Oprócz wielkich przebojów, takich jak "Byłaś serca biciem" czy "C’est la vie – Paryż z pocztówki", ze sceny Opery Novej w Bydgoszczy popłyną dźwięki także innych, mniej znanych utworów.  – Wiele osób być może do tej pory nie słyszało tych piosenek i zdziwi się, że są to piosenki Andrzeja Zauchy – mówił w Trójce dyrektor festiwalu Krzysztof Wolsztyński.


Posłuchaj

3:11
Dyrektor Krzysztof Wolsztyński o festiwalu "Serca Bicie" (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Bilety na koncert finałowy festiwalu "Serca Bicie" są jeszcze dostępne. Można je kupować za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej wydarzenia.

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Gość: Krzysztof Wolsztyński (dyrektor festiwalu "Serca Bicie")
Data emisji: 06.05.2022
Godzina emisji: 8.19

kc

 

Polecane