Gry planszowe dla dorosłych – bawią i uczą o naszych talentach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gry planszowe dla dorosłych – bawią i uczą o naszych talentach
Wbrew stereotypom gry planszowe to doskonała rozrywka nie tylko dla dzieciFoto: Shutterstock/PicMy

Gry planszowe to nie zabawa. W każdym razie nie tylko zabawa. To także okazja do wydobycia i rozwijania ukrytych w nas talentów, nauki budowania zespołu i przełożenia relacji ze swoimi partnerami w grze na relacje ze współpracownikami. O tym, jak gry planszowe mogą zmieniać ludzi i ich spojrzenie na świat, opowiedziały Jagoda Gandziarowska-Ziołecka i Patrycja Zielińska z Pracowni Gier Szkoleniowych.

Gra zespołowa i indywidualne poszukiwania

Pracownia Gier Szkoleniowych to największy w Polsce dostawca usług i narzędzi szkoleniowych z użyciem gier i symulacji. W gry planszowe jej autorstwa o nazwach takich jak m.in. "Łowisko", "Strike Fighter" czy "autoKOREKTA" grają pracownicy zarówno firm z sektora publicznego, jak i wielkich międzynarodowych korporacji. Wszystkich graczy łączy chęć zespołowego działania i jednoczesne skupienie się na poszukiwaniu indywidualnych, ukrytych zalet.

– Budujemy zaangażowane zespoły i usprawniamy organizacje. Pomagamy ludziom lepiej ze sobą współpracować. Nasza dewiza jest taka, że mocna strona połączona z inwestycją w tę mocną stronę staje się talentem. Znajomość swoich kluczowych talentów bardzo pomaga w nawigowaniu siebie  w życiu i w pracy. Dzięki nim możemy budować zgrane, skuteczne zespoły oraz dostosować swój styl działania do zadań w taki sposób, że praca staje się przyjemnością – wyjaśnia Patrycja Zielińska z Pracowni Gier Szkoleniowych.

Najczęściej czytane

Planszówka sposobem na integrację

Gra planszowa to również droga do integracji, która jest szczególnie potrzebna pracownikom po dwóch latach pracy zdalnej. – Teraz jest moment, w którym ludzie wracają do biur. Niektórzy widzą się po raz pierwszy od dwóch lat, a niektórzy przyszli do pracy w trakcie pandemii i nigdy nie widzieli się na żywo. Jest w nich chęć spotykania się, a gry to dobra, niemęcząca i niezobowiązująca forma, żeby zrobić coś razem, dodać sobie energii do pracy i działania – mówi Jagoda Gandziarowska-Ziołecka.

W grze jak w życiu

Jak podkreślają rozmówczynie Redbada Klynstry-Komarnickiego, gry planszowe okazują się pomocne także w radzeniu sobie z problemami niekoniecznie związanymi z pracą. Przykładem może być lęk przed znalezieniem się w nowej, niepewnej sytuacji. A właśnie takimi sytuacjami są dla nas pandemia i wojna za naszą wschodnią granicą.

– Odczuwanie komfortu w sytuacji niejasności to coś bardzo rzadkiego, co można wyćwiczyć. To pewna kompetencja, dlatego "wrzucamy" ludzi w gry i symulacje. Są to nowe projekty, nowe zadania z nowymi ludźmi. Im częściej będziemy w sytuacji, w której musimy rozwiązać z innymi fikcyjny problem, tym łatwiej będzie nam w nowych sytuacjach i w nieprzewidzianych okolicznościach. 


Posłuchaj

50:52
Gry planszowe dla dorosłych - budują zespół, integrują, zmniejszają lęk przed nieznanym (Trzy gramy Redbada/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


Skuteczny LIDER - Budowanie ZESPOŁU w Oparciu o Talenty GALLUPA Dla Game Changers Academy./Pracownia Gier Szkoleniowych

***

Tytuł audycji: Trzy gramy Redbada
Prowadzi: Redbad Klynstra-Komarnicki
Gość: Jagoda Gandziarowska-Ziołecka i Patrycja Zielińska (Pracownia Gier Szkoleniowych)
Data emisji: 23.04.2022
Godzina emisji: 12.06

kr

Polecane