"Muzyka dla pokoju" wybrzmiała w Trójce [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Muzyka dla pokoju" wybrzmiała w Trójce [POSŁUCHAJ]
Pokojowa manifestacja "Solidarni z Ukrainą", 26 lutego 2022 na Placu Wolności w Poznaniu. Manifestacja to wyraz protestu przeciwko działaniom wojennym Rosji oraz solidarności z walczącym narodem ukraińskimFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Agresja Putina na Ukrainę skłania do różnych refleksji – także do zastanowienia się, czym jest pokój. Co tracimy, gdy świat ogarnia wojna? Pokolenia, które nie znały podobnych sytuacji, nie zaznały zagrożenia, powinny wsłuchać się w głosy tych bardziej doświadczonych. To rządy prowadzą wojny, a miliony niewinnych cierpią za ich decyzje. Zapraszamy do wysłuchania specjalnej audycji "Muzyka dla pokoju". 

Specjalnego wydania programu na antenie Trójki posłuchasz TUTAJ

– Chciałabym zagrać dziś na nucie dającej nadzieję, a także na tej, która każe nam pomyśleć się, jak wielką wartością jest pokój i co utracimy, gdy zostanie nam zabrani – mówiła rozpoczynając audycję, Monika Małkowska. 

Czytaj także:

W czwartek 24 lutego Prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia "specjalnej operacji wojskowej w Donbasie". Jak poinformowały światowe agencje informacyjne, Putin zapowiedział, że "Rosja nie może tolerować gróźb ze strony Ukrainy i ostrzeżeń przed ingerencją z zagranicy". Obecnie walki trwają w całym kraju. Rosyjska armia atakuje Kijów i inne duże miasta Ukrainy. Nacierające wojska Władimira Putina spotykają się z twardym oporem. Do tej pory walczącym Ukraińcom udało się odeprzeć wszystkie ataki, o czym poinformował Mychajło Podoljak, przedstawiciel kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Manifestacja solidarności z Ukrainą na rynku we Wrocławiu, fot. PAP/Maciej Kulczyński Manifestacja solidarności z Ukrainą na rynku we Wrocławiu, fot. PAP/Maciej Kulczyński

Posłuchaj

48:50
O znaczeniu bezpieczeństwa i nadziei. Przesłanie artystów (Muzyka dla pokoju/Trója)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najczęściej czytane

 ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ/Polskie Radio 24

Trwająca od czwartku rosyjska inwazja wojskowa na Ukrainę to ataki lotnicze na miasta i bazy wojskowe oraz kolumny żołnierzy i czołgów, które przekroczyły granice Ukrainy w wielu miejscach. Giną cywile, wśród nich dzieci. Bomby spadają na budynki mieszkalne. Wojna, którą rozpętał Władimir Putin, nosi w sobie znamiona wojny "tradycyjnej".

KIDS UNITED - On Ecrit Sur Les Murs (Clip Officiel)/We Are Kids United

Lista utworów:

Francis Lalanne "Chanson pour la paix"
Stevie Wonder "Heaven Help us All"
Fabrizio De André "Fiume sand creek"
José Luis Perales "Una Canción para la Paz"
Patti Smith "People Have The Power"
Jean Ferrat "La paix sur Terre"
Yusuf/Cat Stevens "Peace Train"
Lady Gaga "Imagine"
Kids United "On Ecrit Sur Les Murs"
Boris Vian "Le déserteur"

Patti Smith - People Have The Power/Patti Smith

PolskieRadio na bieżąco relacjonuje wydarzenia z objętej wojną Ukrainy. Więcej informacji można znaleźć na portalu polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Muzyka dla pokoju
Prowadzi: Monika Małkowska
Data emisji: 26.02.2022
Godzina emisji: 15.10

Polecane