Ona, on i... polska Janis Joplin

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ona, on i... polska Janis Joplin
Koncert Natalii Sikory w Trójce, 23.01.2022Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski zaprosili na spotkanie z niezwykłą artystką. Natalia Sikora to aktorka i piosenkarka, wielu osobom znana przede wszystkim jako zwyciężczyni drugiej edycji programu "The Voice of Poland". Od kilku lat występuje i nagrywa z zespołem Voodoo Dog. Występuje także na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.  

Natalia Sikora pochodzi ze Słupska, a karierę muzyczną rozpoczęła jako zaledwie 13-latka w lokalnym Młodzieżowym Centrum Kultury. To tam związała się z Teatrem Rondo i została laureatką licznych przeglądów i konkursów aktorsko-wokalnych. W 2011 roku nakładem wydawnictwa Polskiego Radia ukazała się jej płyta studyjna, wydana we współpracy z kompozytorem Piotrem Proniukiem. Album zatytułowany "Absurdustra–Próba Norwida" spotkał się z ciepłym przyjęciem.

"The Voice of Poland"

W 2013 roku Natalia Sikora zgłosiła się do drugiej edycji programu "The Voice of Poland" i ją wygrała. – To nie zdarza się często na scenie, kiedy nagle wszystkie okoliczności zgrywają się w punkt, w dziesiątkę, w sedno. I to był taki moment. Nie spodziewałam się, że aż tak się stanie, najważniejsze było dla mnie, żeby dobrze zaśpiewać. Słabo słyszałam zespół, bo po pierwszych siedmiu sekundach ludzie zaczęli bić brawo, i wtedy zaczęła się pewna walka we mnie – wspominała swój występ przed jurorami podczas "przesłuchania w ciemno". – Ale czułam, że osobą, która może zareagować na to, co zrobię, będzie Marek Piekarczyk. I to był jeden z argumentów, który przekonał mnie do wzięcia udziału w tej edycji – zdradziła.

 A później cała ta sytuacja... Byłam do niej przygotowana strategicznie, zgodnie z prośbą mojego śp. wujka pułkownika. Przygotowałam się na cały program: gdyby poszło dobrze, wujek uprzedził mnie, żebym była w pełnej gotowości. Żeby coś tak dużego jak telewizja mnie nie zaskoczyło – dodała z uśmiechem.

The Voice of Poland  Natalia Sikora  "Cry Baby"/YouTube The Voice Of Poland

W czerwcu 2013 roku wydała swoją pierwszą solową płytę pt. "Zanim". Kilka dni po jej premierze wystąpiła na scenie opolskiego amfiteatru w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zajęła pierwsze miejsce w konkursie "SuperDebiuty" i otrzymała główną nagrodę publiczności przyznaną przez Program 1 Polskiego Radia.

Koncert w Trójce

Na Trójkowej scenie, w studiu im. Agnieszki Osieckiej, zaprezentowała się 23 stycznia 2022 roku. – To bardzo ważna data w moim artystycznym życiu – mówiła przed występem. – Muzyka to całe moje życie. Zapraszam was bardzo gorąco. To będzie wieczór pełen żywiołów!  deklarowała i dotrzymała słowa. Wraz z towarzyszącym jej zespołem Voodoo Dog zaprezentowała naprawdę solidną porcję klasycznego rocka z domieszką bluesa, soul i metalu.

Posłuchaj

1:42:02
Natalia Sikora (Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość
Prowadzący: Kasia CiepielewskaŁukasz Sobolewski
Gość: Natalia Sikora (wokalistka, aktorka)
Data emisji: 20.02.2022
Godziny emisji: 11.07, 12.04

pr/kr

Polecane