Piotr Trojan – filmowy Tomasz Komenda debiutuje jako reżyser

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Trojan – filmowy Tomasz Komenda debiutuje jako reżyser
Piotr TrojanFoto: mat. promocyjne

Piotr Trojan zaznaczył mocno swoją obecność w polskim kinie rolą Tomasza Komendy w filmie "25 lat niewinności". Niedawno aktor zadebiutował w roli reżysera krótkometrażowym filmem "Synthol", w którym zagrał również główną rolę. W nadchodzącym roku zamierza rozwinąć podjęty w autorskim scenariuszu temat w pełnometrażowej fabule.

  • Krótkometrażowy "Synthol" w reżyserii Piotra Trojana to historia Eryka, który marzy o tym, by zostać kulturystą i spotkać miłość. Obsadzenie siebie w głównej roli doradził mu autor "Idy" i "Zimnej wojny" Paweł Pawlikowski.
  • W nadchodzącym roku Piotr Trojan zamierza zrealizować swój pierwszy film pełnometrażowy.

"Synthol" – debiut reżyserski Piotra Trojana

Krótkometrażowy "Synthol" w reżyserii Piotra Trojana to historia Eryka, który marzy o tym, by zostać kulturystą i spotkać miłość. W jednym i drugim kibicuje mu jego mama, w którą wcieliła się Iwona Bielska. Główną rolę zagrał sam Piotr Trojan, choć nie od razu widział siebie w obsadzie. 

– W szkole Wajdy jest etap, który polega na reżyserowaniu jednej ze swoich scen filmu, żeby poćwiczyć. Za pierwszym razem grał to aktor, co nie do końca się sprawdziło, za drugim razem wziąłem kulturystę amatora i to też się nie sprawdziło. Na jednym z moich spektakli, które wyreżyserowałem i sam w nich grałem, był Paweł Pawlikowski (twórca filmów "Ida" i "Zimna wojna" – przyp. red.). Powiedział: "Spróbuj obsadzić sam siebie. Dałeś radę w teatrze, dasz radę i w filmie". To był strzał w dziesiątkę – mówił debiutujący reżyser w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Posłuchaj

3:17
Piotr Trojan o reżyserskim debiucie, planach na przyszły rok i… Geraldine Chaplin (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W planach pierwszy film pełnometrażowy

W nadchodzącym roku Piotr Trojan zamierza rozwinąć podjęty w autorskim scenariuszu temat w pełnometrażowej fabule. Film będzie rozwinięciem i kontynuacją losów Eryka, bohatera "Syntholu". 

– Chcę budować film na relacji młodego chłopca, który szuka miłości i starej matki. Jest to zainspirowane słowami Geraldine Chaplin, która opowiadała, że starość nie jest dla starych ludzi – wyjawił Piotr Trojan.

Synthol - Scena warsztatowa nr.2 - Wajda School and Studio/Wajda School and Studio

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Trojan (aktor, scenarzysta i reżyser)
Data emisji: 28.12.2021
Godzina emisji: 10.25

kr

Polecane