Nowa polska muzyka. Mrozu, R.A.U. i Jakub Skorupa w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowa polska muzyka. Mrozu, R.A.U. i Jakub Skorupa w Trójce
Jakub SkorupaFoto: Jakub Skorupa/promocja

Mrozu, R.A.U., Jakub Skorupa, Sanah – to m.in. tych polskich, niekiedy dopiero zyskujących dużą popularność, artystów usłyszeliśmy we czwartkowe popołudnie w audycji "Nasza tonacja". Prowadzący program Łukasz Ciechański zafundował nam ponadto małą podróż w czasie, wybierając współczesne wersje znanych hitów z lat 80.

Posłuchaj

Polskie nowości od młodych zdolnych i powrót do lat 80. (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

47:11
Polskie nowości od młodych zdolnych i powrót do lat 80. (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Galácticos" to drugi singiel zapowiadający nowy album Mroza, którego premierę zaplanowano na początek 2022 roku. Jak wspomina artysta, utwór powstał w zeszłym roku, podczas pierwszego lockdownu. – W czasie kiedy większość z nas zmuszona była siedzieć w bloku, a rzeczywistość była niepewna, tym numerem poprawialiśmy sobie humory, wspominając osiedlowe akcje. Nie byliśmy jakimiś zagorzałymi fanami Realu, ale pamiętamy czasy "Galácticos", a przede wszystkim wybitnych piłkarzy z tamtej drużyny – z Ronaldo Luis Nazario de Limą na czele. Jak grać, to inspirować się najlepszymi, czy to w sporcie czy w sztuce, ale przede wszystkim tak, by mieć z tego frajdę.

Singlowi towarzyszy energetyczny teledysk w reżyserii Michała Radzieja Radziejewskiego.

Mrozu - Galácticos (Official Video)/Mrozu

Rau [aka R.A.U.] to warszawski producent oraz raper, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Ten Typ Mes, Onar czy Natalia Nykiel. Ma na swoim koncie również dziesiątki realizacji telewizyjnych oraz reklamowych. Jego debiutancki album „Konkretna rozrywka” jest bardzo spójny, przemyślany i słucha się go w całości. Utwory są pełne pulsujących rytmów z pogranicza muzyki hip-hop, house i EDM, brudnych sampli, ciężkich basów, obniżonych wokali i nietuzinkowych patentów.

RAU - Papierowy man - Konkretna rozrywka/alkopoligamiacom

"Głuchy telefon" jest czwartym oficjalnym singlem Jakuba Skorupy, który promuje jego nadchodzącą debiutancką płytę. – Tę piosenkę łatwiej jest mi śpiewać, niż o niej opowiadać, bo jest tak bardzo "moja". Każda fraza tego tekstu to jest mocne uderzenie, bo dotyczy toksycznej relacji. "Głuchy telefon" stawia granicę między tym, czego doświadczyłem, a tym, kim jestem dzisiaj. Ale pogodzenie się z tym zajęło mi sporo czasu – opowiadał muzyk w radiowej Czwórce.

Jakub Skorupa - Głuchy telefon (Official Lyric Video)/Jakub Skorupa

Lista utworów:

1. Mrozu – "Galácticos"
2. TAKATU – "Być tam"
3. R.A.U. – "W syren krzyku"
4. R.A.U.  "Papierowy Man"
5. Sanah  "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał"
6. Cleo – "Co mi Panie dasz"
7. Anna Karwan – "Aleją Gwiazd"
8. Mech  "Wciąż od nowa"
9. Venflon  "Od nowa"
10. Jakub Skorupa – "Głuchy telefon"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 21.10.2021
Godzina emisji: 12.09

mat. promocyjne/kr

Polecane