"Mamy prawo do ochrony swojego rynku medialnego". Suski o nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Mamy prawo do ochrony swojego rynku medialnego". Suski o nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji
Marek SuskiFoto: PR

– Rynek medialny jest regulowany na całym świecie, my też mamy prawo do ochrony tego sektora. Jeśli jakaś firma chce robić interesy w Polsce, to musi przestrzegać polskiego prawa – powiedział w Programie 3 Polskiego Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.


TVN1200 /Shutter
TVN z holenderską koncesją na nadawanie. Jest oświadczenie zarządu

W zeszłym tygodniu Sejm przegłosował projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który uniemożliwia uzyskanie koncesji podmiotom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę zapewnił, że "będzie stał na straży konstytucyjnych zasad, w tym zasady wolności słowa, swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasady prawa własności", co niektórzy odebrali jako zapowiedź prezydenckiego weta wobec ustawy.

Posłuchaj

13:55
Marek Suski o nowelizacji ustawy medialnej (Letni salon Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Ustawa medialna ma dawać równe szanse polskim podmiotom w stosunku do podmiotów zagranicznych. Chodzi tutaj o wolność gospodarczą – powiedział. Podkreślił, że "jeśli jakaś firma z zewnątrz chce tu robić interesy, to musi przestrzegać polskiego prawa". 

Komentując słowa Andrzeja Dudy, stwierdził, że były one "enigmatyczne", ale zapewnił, że nie odbiera ich jako zapowiedzi weta. 

– Rynek medialny jest regulowany na całym świecie – zaznaczył polityk. – My też mamy prawo do ochrony tego sektora, co jest powszechnie przyjęte, to jest norma w wielu krajach – powiedział. Pytany o możliwy międzynarodowy arbitraż w tej sprawie, stwierdził, że "jeśli będzie on prowadzony uczciwie, to będzie korzystny dla Polski". 

***

Tytuł audycji: Letni salon Trójki
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 17.08.2021
Godzina emisji: 08.45

kp/kr

Polecane