Basen czy plaża? Oto jest pytanie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Basen czy plaża? Oto jest pytanie!
Park wodnyFoto: shutterstock

Będąc na wakacjach nad morzem, często można stanąć przed dylematem przedstawionym w tytule. I nie chodzi bynajmniej o wyjazdy do zagranicznych kurortów – podobnie jest w Trójmieście i innych miastach leżących nad wodą. I także w tej kwestii rysuje się wyraźny podział między turystami a miejscowymi.


kamper podróżowanie kemping biwak 1200.jpg
Wypoczynek w domku na kółkach. Reportaż "Mój kamper, moja wolność" [POSŁUCHAJ]

Basen w czasie letnich wakacji nie ma zbyt dużego obłożenia, woda zawsze jest ciepła, nie ma też problemów z pogodą ani tłumem plażowiczów, dlatego wybierają go głównie miejscowi. Oczywiście, plaża również ma swoje plusy: świeże powietrze, słońce, piasek, morze. Plusy zaczynają znikać, jeśli na plaży jest tłok, albo pogoda nie dopisuje – czyli bardzo często. Jednak mimo to, jak sprawdziła to Aleksandra Nietopiel z Radia Gdańsk, turyści częściej wybierają plażę.


Posłuchaj

4:03
Plaża czy basen? (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Jeżeli jest ładna pogoda, to jednak plaża jest o wiele bardziej konkurencyjna. Baseny są wypełnione w 30-50 procentach, więc zachęcamy, bo w okresie wakacyjnym jest dużo miejsca – potwierdza Kamil Koniuszewski, zastępca dyrektora w Gdańskim Ośrodku Sportu. – Część osób realizuje swoje cele treningowe, część osób przychodzi z dziećmi, również po to, aby skorzystać z naszych atrakcji miniaquaparkowych – wylicza Waldemar Sidorowicz, kierownik pływalni Orunia.

– Pogoda nie dopisuje: jest za chłodno nad morze czy nad jezioro. Poza tym uczę mojego kuzyna pływać i tutaj jest to zdecydowanie łatwiejsze – mówi jeden z "basenowiczów". – Przyjemnie, mało ludzi. To fajna alternatywa dla plaży: nie lubię ścisku nad morzem, wolę pływać na basenie – stwierdza inny.

– Baseny, którymi administruje Gdański Ośrodek Sportu, to są baseny dzielnicowe, więc głównie korzystają z nich mieszkańcy. A jeśli chodzi o turystów, to przychodzą obozy, kolonie, obozy sportowe – wylicza Kamil Koniuszewski.


***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Data emisji: 09.08.2021
Godzina emisji: 16.16

pr

Polecane