Za nami wielkie muzyczne emocje. "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" w Jastarni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Za nami wielkie muzyczne emocje. "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" w Jastarni
"Wakacyjne Hity Wszech Czasów" w JastarniFoto: PR

W sobotę na plaży w Jastarni wybrzmiały "Wakacyjne Hity Wszech Czasów". Koncert skupił największe gwiazdy polskiej muzyki i największe wakacyjne hity. Kto bawił się pod sceną? Jakie atrakcje czekały na tych, którzy pojawili się w Jastarni? Transmisja koncertu była dostępna również na antenie Trójki.

Na plaży w Jastarni zagościła prawdziwa plejada polskich gwiazd. – To wyjątkowe wydarzenie. Radiowa Trójka i Telewizja Polska zapraszają słuchaczy do Jastarni na największy w tym roku koncert wakacyjny na polskim wybrzeżu. Nie sądzę, żeby gdzieś zorganizowano większe wydarzenie z większą liczbą gwiazd. Wybrzmią największe wakacyjne hity  mówi Paweł Kwieciński, dyrektor radiowej Trójki. 

Posłuchaj

0:25
Paweł Kwieciński o "Wakacyjnych hitach wszech czasów" (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

– Było super!– deklarowała publiczność. O sukcesie wydarzeni może świadczyć fakt, że mimo pierwotnych planów koncert został wydłużony aż o trzy dodatkowe utwory. 

Posłuchaj

1:05
Podsumowanie koncertu w Jastarni (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

  

"Wakacyjne Hity Wszech Czasów"

– Ten koncert to wyjście do słuchaczy, ale też zwrócenie uwagi na wakacyjny, fantastyczny okres letni. Żebyśmy się mogli się wspólnie pobawić, wspólnie pośpiewać znane i lubiane hity, żebyśmy znowu mogli być razem – zapraszała prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska

Posłuchaj

0:20
Prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska zaprasza do Jastarni (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na scenie w Jastarni wystąpili m.in. Urszula, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Czerwone Gitary, Piersi, Feel, Łzy, Loka, Big Day, Damian Ukeje, Sebastian Riedel, a także gwiazda z zagranicy  Arash.  

shutterstock koncert scena 280.jpg
Program 3 Polskiego Radia zagości w weekend w Węgorzewie i Jastarni

Nikt nie miał wątpliwości, że to będzie spotkanie z najlepszymi wykonaniami. – Koncert będzie wyjątkowy. W dwie godziny udało nam się zmieścić wszystkie największe wakacyjne hity. Takie, które zawsze kojarzą nam się z latem, ciepłem i szumem fal. Będzie wielu artystów i kilka specjalnych wykonań. To najlepszy zbiór wakacyjnych utworów, jaki tylko mógł przyjść nam do głowy – zapewniał Łukasz Ciechański, kierownik redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia. 

Posłuchaj

3:55
Scena Trójki stanęła na plaży w Jastarni (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

"

Przedkoncertowe emocje. Jak wyglądały przygotowania?

Przygotowania i relacje z Jastarni słuchacze mogli na bieżąco śledzić na antenie radiowej Trójki:

Posłuchaj

1:46
Łukasz Ciechański zaprasza na plażę w Jastarni (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na plaży czekała ogromna scena "Wakacyjnych Hitów Wszech Czasów". Z tej okazji, w sobotnie popołudnie Łukasz Ciechański zaprosił na przedkoncertowe rozmowy o muzyce.  Mogę zdradzić, że artystami, którzy dziś wykonają niezwykłe covery będą Damian Ukeje oraz Sebastian Reidel. Damian przygotował bardzo szczególną wersję utworu z 1993 roku "Oprócz" – mówił Łukasz Ciechański. – To bezwzględnie wielki hit autorstwa Marka Jackowskiego, bardzo znany w wykonaniu grupy Golden Life  podkreślał Damian Ukeje.

Posłuchaj

4:17
Damian Ukeje w rozmowie z Łukaszem Ciechańskim (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 Sebastian z zespołem Cree wykonają "Whisky" Dżemu, czyli syn zaśpiewa piosenkę ojca. Gdyby zastanawiali się państwo, czym rozpoczniemy dzisiejsze muzyczne spotkanie, będzie to "Bałkanica" i grupa Piersi  kontynuował dziennikarz Trójki.  

– To nasz wakacyjny hit, który zresztą słyszeliśmy dziś w Trójce, jadąc do Jastarni. Zagramy również utwór "Całuj mnie"  zdradził na antenie Programu 3 Polskiego Radia Adam Asanov, wokalista grupy Piersi.

Posłuchaj

5:07
Adam Asanov w rozmowie z Łukaszem Ciechańskim (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"

Koncert na żywo oglądała także prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska – Jakżebym mogła nie dojechać? To jest wspaniałe miejsce, a będzie jeszcze wspanialsze, bo przygotowujemy się do koncertu Programu 3 PR i Telewizji Polskiej. Jestem przekonana, że na koncercie będzie mnóstwo ludzi i wcale się tym ludziom nie dziwię – mówiła pani prezes.

Posłuchaj

1:00
Prezes PR Agnieszka Kamińska zaprasza do Jastarni na Wakacyjne Hity Wszech Czasów (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Których wykonawców wyczekiwała najbardziej? – Lubię Sylwię Grzeszczak, Ewelinę Lisowską, ale to Czerwone Gitary są zespołem, na który czeka zdecydowana większość. Ja również. Wystąpi mnóstwo artystów i o to właśnie chodzi w Programie III Polskiego Radia. Chcemy, by muzyka była pod nóżkę w sobotnie popołudnia i wieczory. Zachęcam więc do włączenia Trójki i słuchania koncertu – zapraszała prezes, Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj

4:33
Pierwsi chętni już wyczekują koncertu (Zapraszamy na weekend)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Muzyczne wydarzenie

Na miejscu był także Karol Gnat, współprowadzący koncert. – Trochę obserwuję, a trochę nadrabiam zaległości. Z niecierpliwością czekam na jutrzejszy występ Czerwonych Gitar. "Historia jednej znajomości" to przebój, który kocha moja mama. Często się wzruszam, więc to z pewnością poruszy mojego ducha. Ciekawy jestem też Arasha, który może okazać się pewną egzotyką dla naszych słuchaczy – mówił dziennikarz. 

Posłuchaj

3:53
Ostatnie przygotowania (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Prowadziłem różne koncerty, kocham estradę i muzykę, ale muszę przyznać, że ta produkcja jest dla mnie największą, jaką robiłem do tej pory. Wiąże się z tym duży stres. Na szczęście mobilizujący. Oczekuję od siebie pełnego doświadczenia i zaangażowania. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się w piękną całość – podkreślił.

Posłuchaj

3:40
Karol Gnat i Jerzy Skrzypczyk (Czerwone gitary) o przygotowaniach do wstępu (Zapraszamy na weekend)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czy koncert na plaży różni się od tych w salach? – Ogrom sceny jest tym, co doprowadza nas do pewnej tremy. Najczęściej gramy na dużych scenach, ale nie tak ogromnych. Ustawienie odsłuchów jest troszkę inne, ale to są już sprawy techniczne, z którymi mam nadzieje, damy sobie rade – wyjaśniał Jerzy Skrzypczyk, perkusista Czerwonych Gitar.

Scena na plaży

Na plaży w Jastarni od południa zbierali się już pierwsi zaciekawieni koncertem. Jak się okazało, wielu z nich miało już plan, jak się ustawić, by nie ominąć żadnych atrakcji. – Planujemy z dziewczyną przyjść na plażę już wcześniej. Około godziny 17.00 i zająć dobre miejsca – mówił jeden z plażowiczów. – My również mamy nadzieję dobrze się ustawić. Gdyby się nie udało, mamy plan awaryjny – dodał drugi.

Wakacyjna scena Trójki stanęła tuż przy morzu. Przygotowania nie były najłatwiejsze. – Przywieźliśmy półtora tysiąca ton betonowych płyt. Ułożyliśmy je według specjalnie przygotowanego projektu. Wszystko po to, by scena nie zapadała się w piasku. Plaża nie jest zbyt przyjaznym miejscem, jeśli chodzi o prace konstrukcyjne. Wymagają one od nas sporo przygotowania i specjalnego sprzętu. Musieliśmy wybudować drogę na plażę, zmienić rozkład jazdy pociągów i spowodować ograniczenia w prędkości ich kursowania w pobliżu placu budowy – mówił Michał Mackiewicz, producent koncertu.

– Na utwardzonym podłożu ustawiliśmy klasyczną konstrukcję sceniczną w systemie, w którym budowane są największe sceny widowiskowe. Okno, w którym wystąpią artyści, będzie miało aż osiemnaście metrów szerokości. Do tego zbudowaliśmy dwudziestopięciometrowy wybieg, na którym będą prezentowali się tancerze – dodał. 

W piątkowy ranek prowadzone były już pierwsze próby oświetleniowe. Testy dźwięku zaplanowane zostały na godziny wieczorne. – Robi wrażenie. Pierwszy raz widzę coś takiego. Miałem okazję być na wielu koncertach, ale takiej sceny jeszcze nie widziałem. Te innowacje robią wrażenie – mówił jeden ze spacerowiczów. – To scena inna niż wszystkie. Wyróżnia się kształtem, który kojarzy się z latem i dobrą zabawą – dodała plażowiczka. 

Piątkowe przygotowania

– Za nami próba taneczna. Zespół przez dwie godziny wykonywał przygotowane na jutro układy. Teraz czeka nas próba systemów dźwiękowych i instrumentów, na których grać będą zespoły. O godzinie 16.00 dołączyli do nas artyści oraz prowadzący. To była próba przebiegowa, czyli taka, w której wykonujemy wszystko krok po kroku po to, by każdy wiedział co robić i gdzie stać. To również ważny moment dla realizatora wizji, który ma szanse wprowadzić korektę kamer, oraz dla realizatorów dźwięków, którzy sprawdzają, czy wszystko będzie dobrze słyszalne – mówił Michał Mackiewicz, producent wydarzenia.

Posłuchaj

2:43
Próby przed sobotnim koncertem (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Transmisja w radiowej Trójce

Koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" w Jastarni rozpoczął się w sobotę 7 sierpnia o godzinie 20.00. Transmisja wydarzenia dostępna była na antenie Programu 3 Polskiego Radia oraz w TVP 2 i TVP 3. Wydarzenie poprowadzili dziennikarka telewizyjna i radiowa Marzena Kawa oraz dziennikarz radiowej Trójki Karol Gnat.


(IAR/zch/pr/mk)

Polecane