Niebezpieczna gra

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niebezpieczna gra
Tomasz Kot w thrillerze "Wróg doskonały", reż. Kiké MaílloFoto: mat. prasowe

Od piątku w kinach można obejrzeć thriller "Wróg doskonały" z Tomaszem Kotem w roli głównej. To świetnie przyjęty debiut naszego aktora w tego typu dużej, międzynarodowej produkcji. O jego kreacji i tym filmie z filmoznawczynią Izabelą Wierzbińską rozmawia Tomasz Jaźwiński.


ścibor wilczyński orły pap_1200.jpg
Orły za 14-letni wysiłek. Rozdano Polskie Nagrody Filmowe


Thriller, wyreżyserowany przez hiszpańskiego reżysera Kiké Maíllo, jest zaskakującą i wciągającą adaptacją powieści Amélie Nothomb "Kosmetyka wroga". Jeremiasz Angust (Tomasz Kot), znakomity polski architekt, który zrobił karierę na Zachodzie, zakończył wykład w Paryżu i spieszy się na samolot do kraju. W drodze na lotnisko zabiera przemokniętą dziewczynę (Marta Nieto), która także spieszy się na lotnisko. Oboje się spóźniają i muszą zaczekać na kolejny lot. Początkowo ich rozmowa wydaje się zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki...


Posłuchaj

3:36
Wróg doskonały (Fajny Film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Przyznam się, że nie mogę o tym filmie zapomnieć – zaczyna rozmowę Tomasz Jaźwiński. – I o to chodzi: żeby filmy w głowie zostawały, żebyśmy mogli o nich długo myśleć – dopowiada Izabela Wierzbińska.

Po wielkim sukcesie "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego Tomasz Kot stał się gorącym nazwiskiem za Zachodzie. Głośno było o jego angażu do roli przeciwnika Jamesa Bonda w "Nie czas umierać", którą ostatecznie dostał jednak Rami Malek. Na razie Polak zagrał u boku Ruperta Everetta w thrillerze sci-fi "Warning", który jeszcze w tym roku powinien trafić na ekrany, przygotowuje się też do tytułowej roli w dramacie biograficznym "Tesla" poświęconym niezwykłemu wynalazcy i rywalowi Edisona. Ten film wyreżyseruje Anand Tucker, twórca m.in. dramatu "Hilary i Jackie", komedii "Oświadczyny po irlandzku" oraz producent głośnej "Dziewczyny z perłą".

– Jestem przekonana, że drzwi do kariery na Zachodzie są przed Tomaszem Kotem szeroko otwarte. Jest doskonałym aktorem: świetnie się zmienia na ekranie, ze swoich postaci potrafi bardzo dużo wydobyć. We "Wrogu doskonałym" jego konflikt z główną bohaterką jest świetnie wygrany – wskazuje Izabela Wierzbińska. – To zarazem jest jego debiut w tym gatunku, bo w thrillerze jeszcze go nie widzieliśmy. Sam zresztą przyznaje, że ta rola była dla niego nowością – dodaje.

Wróg doskonały – Zwiastun PL (Official Trailer)/YouTube Kino Helios Polska

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Izabela Wierzbińska (filmoznawczyni) 
Data emisji:
 05.07.2021
Godzina emisji: 10.45

pr/kr

Polecane