Niezwykłe skutki zgubienia telefonu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niezwykłe skutki zgubienia telefonu
Wystawa zdjęć Hanki Brulińskiej w sklepie Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl Foto: Antoni Rokicki

Hanka Brulińska jest aktorką teatralną i telewizyjną, ma na swoim koncie również debiut reżyserski. Dwa lata temu spędziła urlop na wyspie Zanzibar. Ten egzotyczny wyjazd stał się impulsem do zmian w jej życiu.


Afryka reportaż Skawińska 1200.jpg
Tam nas potrzebują

Właśnie podczas tych egzotycznych wakacji doszło do zdarzenia, które zachęciło Hankę do zorganizowania pomocy tamtejszym zanzibarskim dzieciom mieszkającym w małej, malowniczej wiosce Jambiani. Po powrocie do Polski razem z Pallotyńską Fundacją Misyjną Salvatti zorganizowała wystawę swoich zdjęć z Zanzibaru oraz obrazów, które potem zostały zlicytowane. Uzyskane pieniądze przeznaczono na kupno podręczników do nauki angielskiego dla dzieci z Jambiani.


Posłuchaj

14:07
Pamiątka z Jambiani (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

– Te dzieci są uśmiechnięte, ale mimo tego uśmiechu ja w ich oczach zobaczyłam cierpienie. I tęsknotę za czymś... – opowiada Hanka Brulińska. – Zanzibar jest pełen kontrastów: z jednej strony był hotel, a z drugiej inna, szara rzeczywistość. I w niej te dzieci – tłumaczy.

– Kiedy to zobaczyłam, to częściej byłam tam z nimi, niż bawiłam się z Europejczykami w hotelach. Były piękne plaże nad pięknym oceanem, kolorowe leżaki i drinki, ale ja poszłam w drugą stronę: byłam w ich domu, poznałam, jak żyją, co robią – wspomina.

Monika Mostowska talk about auction of Hanka Brulińska photography for Jambiani village/YouTube Poland Daily Live


– Któregoś dnia wracając do hotelu, zgubiłam telefon. Pomodliłam się wtedy do świętego Antoniego i obiecałam, że jeśli go odnajdę, to się odwdzięczę. Telefon ku mojemu zdumieniu bardzo szybko się znalazł. Zapłaciłam, ale też zapytałam, czego by chcieli w zamian – opowiada aktorka. – Jeden z tych Zanzibarczyków powiedział, że oni to nic, ale dla ich dzieci podręczniki i buciki – dodaje.

"Dzieci z Jambiani" Wystawa fotografii Hanki Brulińskiej/YouTube TVP Polonia


*** 

Reportaż "Pamiątka z Jambiani" 
Autor: Antoni Rokicki
Data emisji: 4.01.2021
Godzina emisji: 14.14

pr

Polecane