Kaczyński: Rosja szantażuje nas gazem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Prezes Prawa i Sprawiedliwości uważa, że umowa gazowa jest dla Polski skrajnie niekorzystna.

Posłuchaj

Kaczyński: Rosja szantażuje nas gazem
+
Dodaj do playlisty
+

– W żadnym wypadku nie można zaakceptować takiego kontraktu – stwierdził gość Joanny Lichockiej. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego ceny zawarte w umowie są za wysokie, zakładane dostawy ponad nasze potrzeby, rurociąg ma być pod kontrolą Gazpromu . Za niekorzystny uznał fakt, że umowa ma obowiązywać  do 2037 roku. Po pierwsze dlatego , że cena gazu wykazuje tendencję spadkową , po drugie ze względu na odkryte na początku roku złoża gazu łupkowego w Polsce.


Oceniając pracę polskiej prokuratury wyjaśniającej katastrofę smoleńską,  stwierdził, że prokuratorzy są całkowicie zdani na to, jakie informacje uda się uzyskać z Rosji.  Zdaniem prezesa PiS na podstawie  odczytu czarnych skrzynek, można przypuszczać, że piloci, zostali wprowadzeni w błąd. Brak sygnałów świadczących o zdenerwowaniu załogi miałyby świadczyć o tym, że w momencie krytycznym myśleli, że w są nad pasem.  Kaczyński całkowicie wykluczył koncepcję, że jego brat mógł wywierać presję na pilotach.  


Zdaniem polityka to m.in. Donald Tusk ponosi moralną odpowiedzialność za katastrofę, ponieważ „rozpoczął wojnę z prezydentem, obniżył jego prestiż, a co za tym idzie jego bezpieczeństwo, obniżył czujność służb, które strzegą prezydenta, nie wymusił decyzji na ministrze obrony, żeby zakupić albo wyleasingować nowe samoloty, podjął grę z Putinem aby obniżyć rangę wizyty prezydenta.” – Bawił się zapałkami w domu no i podpalił dom, ale ponieważ nie jest dzieckiem ponosi odpowiedzialność – podsumował działania premiera.

Jarosław Kaczyński powiedział, że data 10 kwietnia 2010 jest cezurą, która dzieli jego życie na lepsze i gorsze.  Powiedział też o swoim postanowieniu, by 18. każdego miesiąca odwiedzać  kryptę na Wawelu. Kaczyńscy urodzili się 18 czerwca. Gość „Trójki po trzeciej” wyraził zdziwienie, że oddawanie przez niego hołdu zmarłym w katastrofie jest czasami negatywnie odbierane przez media.– Nie potrafię zrozumieć ludzi , którzy mają o to do mnie maja pretensje, że zapalę znicz, uczczę pamięć zmarłych – stwierdził.

Audycji "Trójka po trzeciej" można słuchać od poniedziałku do piątku o 15.10.

(pg)

Polecane