Wyżej już się nie da. Rozmowa z Janem Błachowiczem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wyżej już się nie da. Rozmowa z Janem Błachowiczem
Jan BłachowiczFoto: shutterstock.com/Cassiano Correia

– Rano budzę się, widzę ten pas i jestem świadomy tego, że jestem mistrzem świata – powiedział w Trójce zawodnik MMA wagi półciężkiej, grappler, zawodnik boksu tajskiego Jan Błachowicz, który 27 września 2020 roku, po zwycięskiej walce z Amerykaninem Dominickiem Reyesem został mistrzem UFC w wadze półciężkiej.


adesanya 1200 f.jpg
UFC: Jan Błachowicz - Israel Adesanya. Polak gotowy do obrony pasa

Urodzony w 1983 roku w Cieszynie Jan Błachowicz ma na swoim koncie niejedną wygraną – pierwszą zdobytą zaledwie rok po debiucie w zawodowym MMA. Tytuł mistrza Ultimate Fighting Championship ma jednak dla niego szczególne znaczenie. 

Posłuchaj

1:54:52
Od filmów z Bruce'em Lee do pasa UFC. Jan Błachowicz gościem Trójki (Sport pod Księżycem/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Federacja UFC jest największa i najbardziej prestiżowa, nie da się być wyżej – mówił sportowiec. – Zdobycie tego pasa to tak jak dla olimpijczyka zdobycie złotego medalu na olimpiadzie. Może zdobyć mistrzostwo Polski, może zdobyć mistrzostwo Europy czy mistrzostwo świata, ale dla niego najważniejszy jest złoty medal olimpijski. U mnie jest podobnie – porównał.  

Dziś w swoim rodzinnym mieście jest nazywany "cieszyńskim księciem". Jak się okazuje, Jan Błachowicz chciał pracować na to miano już od dziecka. Po raz pierwszy próg klubu sportu walki przekroczył mając 9 lat.

– Jak wymyśliłem sobie coś za dzieciaka, dążyłem tego do końca. Zawsze trenowałem sporty walki. Poszedłem do klubu judo i zacząłem trenować. Potem był boks, kung-fu, karate i te wszystkie "telewizyjne" style. Dzięki filmom z van Damme'em i Bruce'em Lee wszyscy trenowali – wspominał w rozmowie z dziennikarzami Trójki.

Dominick Reyes vs Jan Blachowicz, Full Fight 27/09/2020 - 1080p HD/UFC - The Fight Library

***

Tytuł audycji: Sport pod Księżycem
Prowadzą: Adam MaleckiTomasz Gorazdowski
Gość: Jan Błachowicz (zawodnik MMA wagi półciężkiej, grappler, zawodnik boksu tajskiego)
Data emisji: 30.10.2020
Godzina emisji: 0.05

kr

Polecane