Iga Świątek w Trójce: zmieniło się moje nastawienie do marzeń

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Iga Świątek w Trójce: zmieniło się moje nastawienie do marzeń
Iga Świątek po wygranej z Sofią Kenin z USA w finale turnieju tenisowego French Open w Paryżu, 10 października 2020 rokuFoto: PAP/EPA/JULIEN DE ROSA

– Rozmawiałam o tym z moim zespołem tuż po turnieju, że ani fizycznie ani tenisowo nie jestem na najwyższym życiowym poziomie, bo mam 19 lat. Wygrana nie powinna owocować poczuciem spełnienia. Mam dużo do przepracowania i dzięki temu mogę wiele osiągnąć. Nie wiem, co będzie za kilka lat, jeśli wciąż będą się rozwijać w takim tempie. Mam nadzieję, że uda mi się wygrać więcej takich turniejów – mówi tenisistka w "Trzeciej stronie medalu". 

Iga Świątek mistrzyni 1200.jpg
WTA: Iga Świątek tenisistką października. Polkę docenili kibice z całego świata

Wygrana Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa to nie tylko wielki sukces, ale i nowe wyzwania. Czy wiele zmieniło się w jej życiuPoczątkowo w wywiadach mówiłam, że moje życie zmieniło się o 180 stopni, ale powoli przyzwyczajam się. Zdobyłam nowe doświadczenie w postaci wystąpień medialnych – ocenia tenisistka w Programie 3 Polskiego Radia.


Posłuchaj

10:36
Iga Świątek o tym, jak sukces w Paryżu zmienił jej życie (Trzecia strona medalu/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czy wygrana w Paryżu to spełnienie marzeń? – Przede wszystkim wydaje mi się, że moje sportowe marzenie, czyli zwycięstwo we wszystkich czterech wielkich szlemach i zdobycie medalu na igrzyskach nie jest już takie odległe. To było marzenie, ale nie zdawałam sobie sprawy, że to jest realistyczny cel. Jak wygrałam jednego wielkiego szlema, to wiem, że mogę to zrobić na innych turniejach – mówi tenisista. Zawodniczka z Raszyna przyznaje, że świadoma jest rosnących oczekiwań wobec samej wobec siebie, ale także coraz większych nadziei fanów czy mediów.  

Czy Iga Świątek zdominuje światowy tenis?

Po wygranej Polki w paryskim turnieju pojawiły się głosy komentatorów sportowych przepowiadające jej dominację w kobiecym tenisie przez najbliższe lata. Tenisistka przyznała, że takie opinie ją cieszą, ale nie są najważniejsze. – Koncentruję się na tym, co tu i teraz. Na planach na okres przygotowawczy. W moim nastawieniu niewiele się zmienia. Nadal będę ciężko pracować i liczę, że przyniesie to efekty – mówiła rozmówczyni Tomasza Gorazdowskiego. 

Najczęściej czytane

Opowiadając o swojej inwestycji w naukę, 19-latka przyznała, że będąc młodsza, była świadoma, że możliwość uprawiania zawodowo sportu nie była pewna. Stąd konieczność dobrego wykształcenia i posiadania "planu B", gdyby musiała mieć inną pracę. – Teraz po tym zwycięstwie, a także po tym, że po dwóch poważnych kontuzjach wróciłam silniejsza, wiem, że tenis będzie moją pracą. To nie jest tak, że teraz muszę iść na studia i szukać pracy. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że taką decyzję mogę podjąć za kilka lat.  Nie mam jednego kierunku, w który chciałabym iść, więc dam sobie czas na zebranie doświadczenia życiowego. Na studia mogę pójść po zakończeniu kariery – przyznaje. 

Roland Garros/Sofia Kenin vs Iga Swiatek - Final Highlights I Roland-Garros 2020

W "Trzeciej stronie medalu" sportsmenka mówiła także o tym, dlaczego Rafael Nadal był tym tenisistą, którego najbardziej chciała poznać. – Dla mnie jest przykładem sportowca idealnego i skromnego człowieka. Podoba mi się, że zachował tę skromność pomimo tego, ile pieniędzy zarobił i ile udało mu się osiągnąć w sporcie. Bardzo go za to szanuję. Bardzo mi się podoba styl jego gry. Jestem jego fanką – przyznaje Iga Świątek. 

Roland Garros/Rafael Nadal vs Novak Djokovic - Final Highlights I Roland-Garros 2020

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Prowadzą: Tomasz GorazdowskiMateusz Fusiarz
Gość: Iga Świątek (tenisistka, zwyciężczyni French Open 2020)
Data emisji: 11.10.2020
Godziny emisji: 17.06, 18.06

Polecane